Luda zadnja četvrtina

Bogdanović najbolji u preokretu Fenerbahčea

Košarkaši Fenerbahčea pobjednički su otvorili novu euroligašku sezonu. U 1. kolu skupine A slavili su na gostovanju kod Budivelnika u Kijevu sa 102:84 predvođeni Bojanom Bogdanovićem.

Hrvatski je reprezentativac zabio 21 koš (dvice 7-12, trice 1-2, sl. bacanja 4-5), i pridodao 4 skoka, 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu za 33 minute igre.

Istanbulski je klub susret odlučio u posljednjoj četvrtini koju je dobio 31:7. Fenerbahče je imao sedmoricu dvoznamenkastih po broju koševa, a među njima je bio i Luka Žorić koji je upisao 10 koševa (dvice 4-5, sl. bacanja 2-4) i 4 skoka za 13 minuta na parketu. Emir Preldžić ubacio je 14 koševa, Linas Kleiza i Melih Mahmutoglu po 12, a Nemanja Bjelica i Bo McCalebb po 11 koševa.

Kod Budivelnika je prednjačio Darjuš Lavrinovič s 21 košem.