Očajni Fenerbahče

Bogdanović najbolji u porazu Fenera, Obradović isključen

Košarkaši Fenerbahčea napravili su veliki korak unatrag u borbi za plasman u četvrtfinale Eurolige. U 12. kolu skupine E na svome su parketu izgubili od Armanija iz Milana s 82:73.

Fener je na taj način ostao na petom mjestu u skupini s omjerom 5-7. Od aktualnog europskog prvaka Olympiacosa, koji drži četvrto mjesto, ima jednu pobjedu manje. Za istanbulski su klub kola krenula nizbrdo u drugoj četvrtini koju su gosti dobili s 24:14. Ni poluvrijeme nije donijelo buđenje domaćih, štoviše Milanezi su u trećoj dionici imali i 20 koševa prednosti, a trener Fenera Željko Obradović je isključen zbog verbalnog napada na suce. U posljednjoj su se četvrtini domaći uspjeli približiti, ali do preokreta nije došlo.

Kod gostiju je najefikasniji s 15 koševa bio David Moss, a u sastavu Fenera je najbolji pojedinac bio naš Bojan Bogdanović koji se istaknuo s 24 koša (dvice 6-9, trice 4-6) i tri skoka. Luka Žorić je, pak, ubilježio osam poena (dvice 4-6) i četiri uhvaćene lopte.

U skupini F Lokomotiv Kuban je na svome parketu pobijedio Partizan s 84:73. Derrick Brown je predvodio rusku momčad s 18 koševa, pet skokova i sedam asistencija, a naš je Krunoslav Simon okončao utakmicu s pet koševa (dvice 1-1, trice 1-5) i četiri asistencije.

Euroliga, Top 16, 12. kolo:

skupina E

Fenerbahče - Armani Milano 73:82

Barcelona - Panathinaikos (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 11-0 (-1), 2. Emporio Armani 9-3, 3. Panathinaikos 6-5 (-1), 4. Olympiacos 6-6, 5. Fenerbahče 5-7, 6. Unicaja Malaga 5-7, 7. Laboral Kutxa 3-9, 8. Anadolu Efes 2-10

skupina F:

Lokomotiv Kuban - Partizan 84:73

Redoslijed: 1. Real Madrid 10-2, 2. CSKA 10-2, 3. Maccabi 7-5, 4. Lokomotiv 6-6, 5. Galatasaray 6-6, 6. Bayern 5-7, 7. Partizan 3-9, 8. Žalgiris 1-11