17 pobjeda zaredom

Barcelona okončala seriju Tabaka i Caje Laboral

Nakon 17 uzastopnih utakmica u svim natjecanjima koje je Caja Laboral dobila pod vodstvom našeg Žana Tabaka, taj niz prekinula je Barcelona gostujućom pobjedom 90-79 u 5. kolu F skupine Top 16 faze Eurolige…

Sumnjamo da će hrvatski stručnjak zbog prvog poraza u 54 dana biti posebno nesretan, jer njegova momčad s omjerom 4-1 i dalje ima odlične izglede za plasman u četvrtfinale. Isti omjer sada ima i Barcelona, u kojoj je najbolji bio Pete Mickeal s 23 koša (10-11 za dva poena, 1-4 trice) i 5 skokova. Naš Ante Tomić ubacio je 11 poena u 23 minute igre (4-7 dva poena, 3-4 slobodna bacanja) uz četiri skoka i dvije izgubljene lopte.

Tabakovu momčad predvodio je Maciej Lampe s 21 košem, 11 skokova i 3 asistencije.

Četvrti poraz u petom nastupu u drugom krugu pretrpio je izraelski gigant Maccabi, i to pred svojim navijačima. U Nokia Areni ga je svladao aktualni europski prvak Olympiacos 78-77. Maccabi je u zadnje dvije minute ušao s vodstvom 77-74, ali do kraja nije ubacio niti jedan koš. Vrlo loše je odigrao napad kojim je mogao do pobjede, pa je Devin Smith promašio iz vrlo teške pozicije.

Pri rezultatu 77-78, Kostas Papanikolaou je promašio prvo, pa namjerno i drugo slobodno bacanje 3.5 sekunde prije kraja utakmice. Maccabi je pojurio u kontru, ali je Darko Planinić zakucao koju desetinku nakon zadnjeg zvuka sirene, pa su vrijedni bodovi ipak otišli u Pirej.

Smith je sa 17 koševa bio prvi strijelac Maccabija. Naš Darko Planinić je u nepunih 10 minuta igre prikupio 7 koševa (3-4 dvice, 1-4 slobodna bacanja) i čak 5 skokova. Grke je predvodio njihov tradicionalno najbolji igrač Vassilis Spanoulis s 24 koša i 4 asistencije. Olympiacos je na omjeru 2-3.

U jedinoj utakmici 5. kola u E skupini odigranoj u četvrtak, njemačkom okršaju dvaju klubova koji su dosad bili bez pobjede, Alba je u Berlinu uvjerljivo svladala Brose Baskets 82-63. Domaćine je predvodio Nihad Đedović s 20 koševa (5-6 dva poena, 3-6 trice, 1-2 slobodna bacanja) uz 8 skokova, 3 asistencije i 4 osvojene lopte (dvije izgubljene), dok je kod gostiju Slovenac Boštjan Nachbar ubacio 15 koševa, ali uz vrlo loš šut 3-10 za dva poena i 0-3 trice.

Euroliga, Top 16, 5. kolo:

Skupina E:

Alba Berlin – Brose Baskets 82-63

CSKA – Unicaja (petak)

Anadolu Efes – Žalgiris (petak)

Panathinaikos – Real Madrid (petak)

Redoslijed: 1. CSKA 4-0 (-1), 2. Real Madrid 4-0 (-1), 3. Anadlu Efes 3-1 (-1), 4. Panathinaikos 3-1 (-1), 5. Žalgiris 1-3 (-1), 6. Unicaja 1-3 (-1), 7. Alba Berlin 1-4, 8. Brose Baskets 0-5

Skupina F:

Fenerbahçe – Himki 85-82

Caja Laboral – Barcelona 79-90

Maccabi – Olympiacos 77-78

Montepaschi – Beşiktaş (petak)

Redoslijed: 1. Montepaschi 4-0 (1), 2. Barcelona 4-1, 3. Caja Laboral 4-1, 4. Himki 3-2, 5. Olympiacos 2-3, 6. Maccabi 1-4, 7. Fenerbahçe 1-4, 8. Beşiktaş 0-4 (-1)