Osam poena Tomića

Barcelona nanijela Realu prvi poraz, večer za pamćenje Navarra

U 15. kolu španjolske Endesa lige košarkaši madridskog Reala su potpisali prvi poraz. Nije niti čudno, jer su ove nedjelje gostovali kod velikog suparnika Barcelone...

U sjajnoj utakmici, na razini atraktivnih NBA utakmica, Barcelona je pobijedila 96-89, a nevjerojatnu je večer imao Juan Carlos Navarro i dalje jedan od najboljih igrača u Europi.

Kroz cijelu je utakmicu Navarro promašio jedan jedini šut iz igre! Za dva poena je gađao 7-8, za tri poena sjajnih 5-5, a s linije slobodnih bacanja 4-4. Bio je nezaustavljiv sa 33 poena, a svemu je dodao šest skokova i tri asistencije. Posebno je odlično odradio treću četvrtinu koju je domaćin dobio 28-20 i odvojio se na nešto veću razliku, što je i bilo ključno u cijelom meču. Do kraja se Real nije opasno približio, te nije mogao ugroziti slavlje Katalonaca.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je za Barcelonu odigrao 26 minuta, te je svom bivšem klubu zabio osam poena, uz sedam skokova i jedno dodavanje. Gađao je 3-6 iz igre, kao i 2-2 za jedan.

Kod Reala su najbolji bili Rudy Fernandez sa 18 poena i pet skokova, te Sergio Rodriguez sa 17 poena. Dontaye Draper je ubacio tri uz isto toliko asistencija. (TS)