PAO ili Maccabi

Barca, CSKA i Olympiacos na Final Fouru: Ostala još jedna nepoznanica!

Nakon Barcelone i moskovskog CSKA, na košarkaški Final Four su se plasirali i igrači Olympiacosa. Postoji još jedan upitnik, hoće li četvrti sudionik biti Panathinaikos ili Maccabi (igra se peta utakmica)...

Poslije jedne pobjede u Sieni, Olympiacos je dobio obje domaće utakmice i sa 3-1 pobijedio Montepaschi Sienu. U petak je bilo 76-69 za grčki sastav. Bio je to uzvrat kluba iz Pireja za prošlogodišnji poraz od iste momčadi, u istoj fazi natjecanja.

U petak je Olympiacos slavio, makar je tri četvrtine proveo u blagom zaostatku. No, zadnjih deset minuta su domaći igrači dobili sa 22-14 i na kraju pobijedili sa sedam razlike. Minutu prije kraja je Hines napravio prekršaj na Zisisu, a ovaj je s tri pogođena slobodna bacanja smanjio prednost domaćina na samo tri poena. No, do moguće pobjede i pete utakmice na domaćem parketu Siena je ostala predaleko.

Kyle Hines je, kao i u trećoj utakmici, bio najbolji igrač pobjedničke momčadi. Ubacio je 19 poena uz sedam skokova. Dobro ga je pratio, prvenstveno, Spanoulis, koji je dodao identičnih 19 poena. Kod poražene momčadi najviše su ubacili Nikos Zisis i David Andersen, po 15.

Bilbao Basket nije uspio doći do pete utakmice

Nakon Barcelone, odlazak na Final Four ovogodišnje košarkaške Eurolige su izborili i igrači moskovskog CSKA. U četvrtoj utakmici su Moskovljani slavila kod Bilbao Basketa 73-71 i tako dobili seriju s 3-1.

Žestokom obranom u prvom poluvremenu CSKA je napravio prednost od 11 poena na poluvremenu (39-28). U prve tri utakmice CSKA je dozvoljavao suparniku da se razmaše u napadu (u trećoj utakmici je Bilbao, primjerice, ukupno zabio 94 poena), no u ovom susretu, koji je ipak bio prilično bitan, Kazlauskasova momčad je reagirala na drugačiji način.

Ipak, nošeni publikom, igrači Bilbaa su stisnuli u naastavku. Spustili su zaostatak ispod deset poena, a minutu prije kraja su došli do minus 5 (65-70). Došao je Bilbao pogođenim slobodnim bacanjima i do 70-71. Deset sekundi prije kraja Teodosić je na drugoj strani pogodio dva bacanja za 73-70, a Jackson pogodio jedno i namjerno promašio drugo. No, taj promašaj Baskijci nisu iskoristili napadačkim skokom i odlaskom u produžetak, te do kraja nisu naudili Moskovljanima.

Hrvatski košarkaš Marko Banić je igrao tek 11 minuta, te je za to vrijeme ubacio 4 poena, uz isto toliko skokova. Iz igre je gađao 1-4, uz 2-2 s linije slobodnih bacanja. Aaron Jackson je sa 19 poena i osam asistencija bio najbolji kod domaćina.

CSKA su predvodili Andrej Kirilenko sa 23 poena i osam skokova, te Šiškauskas i Krstić koji su dodali po 13 poena.