Prohujali Bambergom

Barać vrlo dobar u uvjerljivoj pobjedi Efesa

Košarkaši Anadolu Efesa došli su do treće pobjede u Topu 16 Eurolige. Kao gosti su u 4. kolu skupine E deklasirali Brose Baskets s 94:76.

Momčad iz Bamberga je na poluvremenu imala samo poen zaostatka za gostima iz Istanbula (47:46), ali drugih 20 minuta, a posebno posljednja četvrtina, u potpunosti su bili u znaku Turaka. Njemački je klub tako i poslije četiri kola bez pobjede u drugom krugu.

U pobjedničkoj je momčadi sa 17 koševa i osam skokova najbolji bio Saša Vujačić, a vrlo dobru utakmicu je odigrao i naš Stanko Barać. Hrvatski reprezentativac je na parketu proveo 17 minuta što je iskoristio za deset koševa i šest uhvaćenih lopti. Iz igre je gađao 2/6, a s crte slobodnih bacanja 6/7. Boštjan Nachbar je s 19 poena bio prvo ime u sastavu iz Bamberga.

Euroliga, 4. kolo:

Skupina E

Brose Baskets - Anadolu Efes 76:94

Unicaja - Real Madrid (kasnije)

Žalgiris - CSKA (kasnije)

Redoslijed: 1. CSKA 3-0 (-1), 2. Real Madrid 3-0 (-1), 3. Anadolu Efes 3-1, 4. Panathinaikos 3-1, 5. Žalgiris 1-2 (-1), 6. Unicaja 1-2 (-1), 7. Brose Baskets 0-4, 8. Alba 0-4