Izjednačio rekord NBA lige

Anthony ubacio 33 koša u četvrtini

Branič Denver Nuggetsa Carmelo Anthony izjednačio je rekord NBA lige po broju koševa u jednoj četvrtini, ubacivši 33 od konačnih 45 koševa u trećoj četvrtini utakmice protiv Minnesota Timberwolvesa.

Košarkaši Toronto Raptorsa prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza 101-88 pobjedom na domaćem parketu protiv Indiana Pacersa, a to je ujedno bila i prva njihova pobjeda otkako je na klupu sjeo Jay Triano koji je 3. prosinca zamijenio Sama Mitchella.

Najzaslužniji za pobjedu Raptorsa bili su Jason Kapono sa 25 poena i Chris Bosh sa 21 ubačajem i 10 skokova, dok su kod Pacersa najbolji bili Danny Granger sa 22 koša, te Troy Murphy sa po 20 pogodaka i skokova. Hrvatski igrač u sastavu Raptorsa Roko-Leni Ukić za 10 je minuta ubacio pet koševa (šut iz igre 2-5, trice 1-1) uz dvije asistencije.

U derbiju večeri Los Angeles Lakersi su sa 115-110 svladali oslabljene Phoenix Sunse. U sastavu gostiju nije bilo Shaquillea O'Neala koji je bio na pogrebu svoje prabake, te Raje Bella koji je poslan u Charlotte u zamjenu za Jasona Richardsona. Ipak, susret je bio neizvjestan do posljednje minute, no Lakersi su ipak bili uspješniji u završnici. Pau Gasol (28), Kobe Bryant (18) i Andre Bynum (17, 11 skokova) bili su najbolji kod Lakersa, a Matt Barnes (25, 10 skokova), Grant Hill (23) i Amare Stoudemire (21, 11 skokova) kod Sunsa.

Branič Denver Nuggetsa Carmelo Anthony u 116-105 pobjedi protiv Minnesota Timberwolvesa izjednačio je rekord NBA lige po broju koševa u jednoj četvrtini. Anthony je 33 od svojih 45 koševa ubacio u trećoj četvrtini čime je izjednačio rekord koji je postavio George Gervin u travnju 1978. godine.

Cleveland Cavaliersi su ostvarili 10. pobjedu zaredom svladavši kao gosti Philadelphia 76-erse sa 101-93. LeBron James (29) najbolji kod Cavsa, a Andre Iguodala (27) kod Sixersa.

Velika razmjena na relaciji Charlotte - Phoenix

Phoenix Sunsi i Charlotte Bobcatsi obavili su veliku razmjenu igrača u kojoj su Boris Diaw, Raja Bell i Sean Singletary preselili iz Phoenixa u Charlotte, dok su u suprotnom smjeru otišli dvostruki pobjednik 'All-Star' natjecanja u zakucavanju Jason Richardson i jared Dudley, a Phoenix je usto dobio i pravo izbora u drugom krugu 'drafta' 2010. godine.