Maccabi dobio PAO

Ante Tomić prvi strijelac u pobjedi Barcelone u Kijevu

Košarkaši Barcelone dobili su u četvrtak treću utakmicu ove sezone u Euroligi (5. kolo skupine A). Na gostovanju su Katalonci sa 84:74 svladali Budiveljnik.

Barcelona je utakmicu riješila u drugom dijelu budući je domaćin nakon 20 minuta imao prednost 48:46. Možda i ključan čovjek u pobjedi Barcelone bio je hrvatski košarkaš Ante Tomić koji je sa 18 poena bio prvi strijelac pobjedničke momčadi. Igrao je Tomić ukupno 23 minute, a tome je dodao pet skokova, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Imao je odličan šut iz igre 9-12.

Uz njega vrlo dobru utakmicu je odigrao i neizostavni Juan Carlos Navarro koji je ubacio 15 poena uz pet skokova i sedam uspješnih dodavanja.

U skupini D je Maccabi ostvario i četvrtu pobjedu, a ovom je prilikom na domaćem parketu pobijedio Panathinaikos 75:68. Joe Ingles i David Blu su ubacili po 14 poena za izraelsku momčad, dok je na drugoj strani prilično neprimjetan bio hrvatski igrač Roko Ukić. Odigrao je 20 minuta, te je ubacio dva poena, imao dva skoka i jednu asistenciju. Imao je izuzetno slab šut iz igre 1-8.

Recimo i da je košem u zadnjoj sekundi Montepaschi Siena došla do prvog slavlja u sezoni, a pobijedila je u Malagi Unicaju 75:73.

Euroliga, 5. kolo:

skupina A:

Fenerbahçe - Nanterre 83:66

Budiveljnik - Barcelona 74:84

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 5-0, 2. Barcelona 3-2, 3. CSKA 2-2 (-1), 4. Nanterre 2-3, 5. Partizan 1-3 (-1), 6. Budiveljnik 1-4.

skupina B:

Žalgiris - Brose Baskets 91:81

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-0, 2. Anadolu Efes 3-2, 3. Armani Milano 2-2 (-1), 4. Žalgiris 2-3, 5. Brose Baskets 2-3, 6. Strasbourg 0-4 (-1).

skupina C:

Unicaja - Montepaschi Siena 73:75

Redoslijed: 1. Olympiacos 4-0 (-1), 2. Bayern 3-1 (-1), 3. Galatasaray 2-2 (-1), 4. Unicaja 2-3, 5. Zielona Gora 1-3 (-1), 6. Montepaschi Siena 1-4.

skupina D:

Lokomotiv Kubanj - Kutxa Laboral 85:84

Maccabi - Panathinaikos 75:68

Redoslijed: 1. Lokomotiv 4-1, 2. Maccabi 4-1, 3. Panathinaikos 2-3, 4. Kutxa Laboral 2-3, 5. Crvena zvezda 1-3 (-1), 6. Lietuvos Rytas 1-3 (-1).