Žuti pali u nastavku

ABA liga: Zadar skinuo Radnički, težak poraz Splita

Košarkaši Zadra u 24. su kolu ABA lige došli do osme pobjede nadigravši na svom parketu Radnički iz Kragujevca 75-68...

Najbolji je u redovima pobjednika bio prije desetak dana pristigli američki bek Dwight Lee Thorne. U drugom je nastupu za Zadrane ubacio 16 poena uz sedam skokova. Ante Delaš dodao je 11 koševa uz po tri skoka i asistencije.

Aleksandar Čapin predvodio je gostujuću momčad, četvrtoplasiranu na ljestvici ABA lige, sa 18 poena.

U Podgorici je momčad Splita odigrala katastrofalno drugo poluvrijeme ubacivši 17, a primivši 36 koševa od crnogorske Budućnosti, trećeplasirane momčadi lige. Time su igrači Mladena Erjavca pokvarili solidnih prvih 20 minuta koje su završili izjednačenim rezultatom (30-30).

Josip Sobin odlično je igrao u redovima gostujuće momčadi ubacivši 23 koša (11-13 šut iz igre), uz šest skokova i tri asistencije. Nitko drugi nije ubacio više od sedam koševa. Nažalost, opet se fatalnom pokazala Sobinova rak-rana: slobodna je bacanja gađao 1-10!

Domaće je predvodio Aleksa Popović s 22 koša, tri skoka i četiri asistencije. (TS)