25 poena Travisa

ABA liga: Zadar pao u završnici protiv Crvene zvezde

Košarkaši Zadra nisu uspjeli nakon nedavne velike pobjede protiv Partizana na domaćem parketu, ostvariti još jedan uspjeh protiv beogradske momčadi u regionalnoj ABA ligi...

Na gostovanju u Beogradu, kod Crvene zvezde, u ogledu 15. kola, Zadar je izgubio 88-79, ali je opet ostavio dobar dojam.

Nakon prve četvrtine Zadar je vodio 22-21, na ulasku u posljednju četvrtinu je imao mali zaostatak od samo četiri poena razlike (62-58), no ipak nije do kraja izdržao tempo domaćina i na kraju je upisao deveti poraz u sezoni.

Amerikanac Romeo Travis, koji je protiv Partizana pogodio sa zvukom sirene za pobjedu, opet je bio prvo ime Zadra. U subotu je ubacio 25 poena, a imao je i 11 skokova, te tri asistencije i tri ukradene lopte. Čak je 14 poena ubacio s linije slobodnih bacanja. Jedini koji je kod Zadra još ubacio dvoznamenkasti broj poena bio je Marko Ramljak (10).

U drugom subotnjem ogledu je Partizan u gostima pobijedio Krku 66-58, te zajedno s Crvenom zvezdom na drugom i trećem mjestu ima omjer 10-5. (TS)