Pokleknuli tek u produžetku

ABA liga: Odlična Cibona zamalo 'srušila' Maccabi

Košarkaši Cibone pretrpjeli su osmi ovosezonski poraz u sklopu 16. kola regionalne ABA lige. "Vukovi" su skupo prodali kožu vodećem sastavu lige, izraelskom Maccabiju iz Tel Aviva...

Početak utakmice nije izgledao kao da bi Cibona mogla zaprijetiti jednoj od najboljih momčadi Europe. Maccabi je prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 28-16, a do poluvremena su razliku i povećali (50-36).

Puno toga nije štimalo u prvom poluvremenu kod domaće momčadi. To se ponajviše odnosi na obranu koja je pomalo sličila siru ementaleru. Međutim, čini se da je novi trener Jasmin Repeša uveo red u svlačionicu, pa su se "vukovi" po povratku iz svlačionice vratili u puno boljem izdanju.

Treću dionicu, predvođena Antwainom Barbourom, Cibona je dobila s 25-18, pa se u posljednu četvrtinu ušlo sa tek sedam poena razlike u korist izraelskog sastava. "Vukovi" su se malo po malo primicali trenutno najboljoj momčadi lige, da bi se u posljednje dvije minute ušlo s rezultatom 77-75 za Maccabi.

Keith Langford je 27 sekundi prije kraja stavio dva slobodna bacanja (dotada 5-10), čime je doveo svoju momčad do minimalne prednosti 79-77. No, Marin Rozić sjajno se snašao šest sekundi prije kraja te je pored visokog zida izraelske obrane položio za izjednačenje. Langford je nakon time-outa promašio šut za pobjedu i utakmica je otišla u produžetak.

Međutim, "istrošeni" velikim povratkom u utakmicu protiv moćnog Maccabija, igrači Cibone su podbacili u dodatnih pet minuta igre. Izraelci su ubacili seriju poena (12) u produžetku dok je Cibona zabila upola manje. Došao je Maccabi do 15. pobjede u svom 16. nastupu u ABA ligi, dok je Cibona upisala osmi poraz.

Goste su do pobjede predvodili Amerikanci Devin Smith (19) i Keith Langford (16), dok su kod "vukova" vrlo dobru utakmicu odigrali Barbour (16), Marin Rozić (15), Tomislav Zubčić (14), te Davor Kus (11).