'Vukovi' umalo prosuli pobjedu

ABA liga: Ciboni derbi protiv Zadra nakon produžetaka

U 5. kolu regionalne ABA lige u Domu Dražena Petrovića sastali su se Cibona i Zadar. Pobjedu je odnijela Cibona rezultatom 90-81 nakon produžetka...

Cibona je na ulasku u posljednju četvrtinu imala velikih 13 koševa prednosti, ali je do kraja regularnog dijela Zadar uspio sustići prednost zagrebačkog sastava. Samo 4 minute prije kraja nakon dvice Davora Kusa imala je Cibona +9 (71-62). No, do kraja igrači Veljka Mršića nisu zabili niti jedan koš, a primili su ih 9. Tricu koja je odvela susret u produžetak zabio je u posljednjoj minuti Ivan Batur.

Ipak, u produžetku su "cibosi" reagirali bolje od Zadrana i na kraju su slavili drugu ovosezonsku pobjedu, a Zadru nanijeli četvrti poraz.

Najefikasniji igrač Cibone bio je Darryle Strawberry sa 17 koševa. Justin Hamilton i Demond Carter ubacili su po 12, a Kus 10 koševa.

Najbolji kod Zadra bio je Romeo Travis s 21 košem i 11 skokova. Goran Vrbanc je zabio 16, Jozo Brkić 12, a Bariša Krasić 11 koševa. (TS)