Šakić i Žižić predvodili Vukove

Cibona krenula pobjedom u ABA ligi, Zadar pao u Podgorici

U prvoj utakmici 2. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su u nedjelju na gostovanju u Podgorici od Budućnosti s 89-105 (25-25, 21-32, 22-25, 21-23).

Obrana je bila lošiji dio igre momčadi Ante Matulovića, a to je posebno došlo do izražaja u drugoj četvrtini u kojoj je Zadar primio 32 koša, a domaćin stvorio 11 koševa prednosti na poluvremenu koju je još povećao na +14 za završnih deset minuta.

Boris Barać je s 23 koša bio najbolji strijelac Zadra, a uz to je imao i sedam skokova. Ivan Marinković i Mislav Brzoja postigli su po 18 koševa, a Jakov Vladović je ubacio 16 uz šest asistencija. Budućnost su do druge pobjede u sezoni predvodili Sead Šehović s 26 koševa i šest asistencija te Boris Savović s 18 poena i 14 skokova.

Zadrani će utakmicu 3. kola igrati u četvrtak, 6. listopada, kad će u dvorani na Višnjiku od 19 sati ugostiti beogradsku Crvenu zvezdu.

U nedjelju je kompletirano prvo kolo ABA lige pobjedom Cibone nad Igokeom 71-61 na gostovanju u Laktašima. Cibona je već u 16. minuti utakmice imala prednost od 20 koševa (42-22), ali je momčad Damira Mulaomerovića dopustila Igokei da se u 29. minuti približi na samo četiri koša zaostatka (49-53). Ipak, serijom 15-0 'vukovi' su u 34. minuti ponovno došli do +19 (68-49), što im je bilo dovoljno za pobjedu.

U prvoj ovosezonskoj Ciboninoj utakmici najbolji dojam su ostavili hrvatski reprezentativac Željko Šakić s 18 koševa, 9 skokova i 3 asistencije. Ante Žižić je postigao 17 poena uz osam skokova, a Nebojša Joksimović je pogodio četiri trice za 14 koševa te podijelio šest asistencija.

Cibona će utakmicu 2. kola odigrati u utorak, 4. listopada, kad će u KC 'D. Petrović' ugostiti crnogorski Mornar iz Bara.