ABA liga

Cibona od ponora do velikog preokreta protiv Olimpije

Košarkaši Cibone kreirali su sjajan preokret u susretu 15. kola regionalne ABA lige. U Domu Dražena Petrovića "vukovi" su s 83-71 slavili protiv ljubljanske Olimpije...

Cibona je sjajno otvorila susret i u prvih 10 minuta napravila osam poena prednosti (21-13). Međutim, tada je uslijedilo neobjašnjiva druga četvrtina, koju je Olimpija dobila rezultatom 33-10, te na poluvrijeme otišla s 15 poena prednosti.

Slaven Rimac očito je održao nadahnuti govor u svlačionici, jer su "vukovi" pošteno zagrizli i u obrani u i napadu u trećoj dionici. Ovoga su puta oni dopustili 10 poena u svom košu, dok su istovremeno zabili samo dva manje nego što je to uradila Olimpija u drugoj dionici.

U posljednjih se 10 minuta ušlo s tek +6, no nakon manje od pet minuta igre već je bilo 12 razlike, da bi se u završnicu ušlo i s +18 (83-65).

Jerel Blassingame je predvodio zagrebačke košarkaše do pobjede s 26 poena i čak devet asistencija. Sjajni su bili i Dario Šarić s 22, odnosno Marin Rozić s 21 poenom. Šarić je svojem učinku dodao i 12 skokova, dvije asistencije i četiri ukradene lopte.

Spomenimo i da je vrh ABA lige ekspresno vratila Crvena zvezda, koja je s 93-59 "razmontirala" Igokeu. Vrh je, podsjetimo, privremeno bila preuzela Cedevita, koja je slavila kod Krke sa 65-64. (TS)

ABA liga, 15. kolo:

Krka – Cedevita 64-65

Crvena zvezda – Igokea 93-59

Cibona – Olimpija 83-71

Široki – Radnički

Redoslijed: 1. Cedevita 11-4, 2. Crvena zvezda 11-3, 3. Partizan 10-4, 4. Budućnost 9-5, 5. Cibona 8-6...