Žižić zabio 25 poena

ABA liga: Cibona ispustila pobjedu, poraz Zadra

Hrvatski predstavnici Cibona i Zadar bili su neuspješni na gostovanjima u ogledima 21. kola regionalne ABA lige, iako je Cibona bila nadomak pobjede kod kragujevačkog Radničkog. Izgubila je nakon dva produžetka 105-101…

Cibona je u zadnjoj četvrtini osnovnog dijela utakmice imala prednost od 8 koševa razlike (79-71), a u samoj završnici je ispustila pobjedu. Domaćine je spasio Aleksandar Ćapin s dva pogođena slobodna bacanja za 82-82, rezultat s kojim se otišlo u produžetak, jer Cibona nije iskoristila napad za pobjedu.

U prvom produžetku su ''cibosi'' poveli 89-84 minutu i pol prije kraja, ali niti ovoga puta nisu uspjeli osigurati dva boda.

Andrija Žižić predvodio je Cibonu s 25 koševa i 9 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Ćapin s 32 koša, uz 5 skokova i 7 asistencija.

Zadar je izgubio na gostovanju kod vodeće Igokee 90-75. Zadrani su dobili prvu četvrtinu 25-21, u 13. minuti su imali vodstvo 29-23, ali je već do poluvremena domaća momčad preuzela kontrolu rezultata i na odmor otišla s prednošću 49-41. U nastavku neizvjesnosti nije bilo, Igokea je sigurno kontrolirala utakmicu do kraja.

Franko Kaštropil bio je najbolji u Zadru s 19 koševa uz šut 6-7 iz igre i 78 iz slobodnih bacanja, te 9 skokova i 4 asistencije. Domaćine je predvodio Milan Dozet s 21 košem.

Cibona je na 10. mjestu na ljestvici, dok je Zadar na 12. poziciji. Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 7-14. (TS)

ABA liga, 21. kolo:

Radnički – Cibona 105-101 nakon dva produžetka

Igokea – Zadar 90-75

Redoslijed: 1. Igokea 16-5, 2. Crvena zvezda 15-6, 3. Budućnost 13-8, 4. Radnički 13-8, 5. Partizan 13-8, 6. Cedevita 12.9, 7. Union Olimpija 11-10, 8. MTZ 11-10, 9. Krka 9-12, 10. Cibona 7-14, 11. Široki 7-14, 12. Zadar 7-14, 13. Split 7-14, 14. Szolnoki 6-15