Kus najboji među Vukovima

ABA liga: Cibona bolja od treće momčadi lige

U 21. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je stigla do jubilarne 10. pobjede sezone preko podgoričke Budućnosti. Bilo je 80-74 za "vukove"...

Cibona je u dvorani Dražena Petrovića vrlo dobrom igrom svladala treći sastav ABA lige - Budućnost. Gosti su tek u dva navrata, i to vrlo kratka, imali vodstvo u svojim rukama, koje su momci trenera Jasmina Repeše vrlo brzo neutralizirali.

Imala je Cibona prednost tijekom praktički cijele utakmice, ali je tek u završnici uspjela slomiti vrlo uporne goste.

Pet minuta prije kraja susreta Budućnost je ubačajem Bojana Dubljevića došla na svega tri koša zaostatka (72-69), ali onda Cibona, pametnom serijom slobodnih bacanja, radi 8-2 i dvije minute prije kraja odlazi na, pokazalo se, nedostižnih 80-71.

Budućnost je do kraja ubacila još tri slobodna bacanja i samo ublažila poraz. Najbolji u redovima domaćeg sastava bio je "stari" rutiner Davor Kus sa 17 poena, te dva skoka i asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Vrlo dobar je bio i ostatak momčadi u kojoj su svi, osim Antawaina Barboura, ubacili šest poena i više.

Kod gostiju je najefikasniji bio Čedomir Vitkovac koji je za 34 minute na parketu ubacio 22 poena te imao osam skokova i pet asistencija.