Važni gostujući bodovi

Briljirali Amerikanci: Cedevita slavila u Srbiji, Zadar u Makedoniji

I dok Cibona nije uspjela pobijediti Krku u Novom Mestu, preostala dva hrvatska predstavnika u regionalnoj ligi uzeli su važne gostujuće bodove.

U 11. kolu regionalne ABA lige Zadar je u Skoplju svladao MZT sa 72-60 (8-21, 27-7, 17-18, 20-14).

Nakon loše odigrane prve četvrtine, Zadrani su sjajnom predstavom u drugih 10 minuta, koje su riješili u svoju korist sa 27-7, preuzeli kontrolu rezultata.

Susret je bio neizvjestan do rezultata 44-44 sredinom treće četvrtine, a tada su Zadrani novom odličnom serijom pobjegli na 15 razlike (65-50) četiri minute prije kraja i time osigurali pobjedu.

Glenn Cosey sa 19 koševa bio je najefikasniji u sastavu Zadra, po 13 su dodali Filip Kraljević i Ivan Ramljak, dok su Đorđe Drenovac i Damjan Stojanovski ubacili po 15 poena za MZT.

Osim Zadra, pobjedu je upisala i Cedevita, protiv Metalca u Valjevu s 81-79 (15-16, 24-20, 16-23, 26-20).

Dvoboj u Valjevu bio je prepun preokreta, domaći su pet minuta prije kraja vodili sa šest razlike (73-67), Cedevita je uzvratila serijom 10-0 ponajviše zahvaljujući Jacobu Pullenu, te na ulazu u posljednje dvije minute ušla s vodstvom 77-73. No, tada su domaći pogodili dvije trice iz nemogućih pozicija preko Kutlešića i Jošila za 79-77 za Metalac.

Tada je ponovno na scenu stupio Pullen i tricom 30 sekundi prije kraja donio prednost Cedeviti od 80-79, a nakon što je Bakić promašio u posljednjem napadu domaćih, Pullen je sekundu prije kraja pogodio prvo i namjerno promašio drugo slobodno bacanje za konačnih 81-79.

Miro Bilan je sa 17 koševa bio najefikasniji u sastavu Cedevite, po 14 poena dodali su Jacob Pullen i Fran Pilepić, dok su Metalac predvodili Nikola Malešević sa 20 i Marko Jošilo sa 17 ubačaja.