Drama do kraja

ABA liga: Cedevita tijesno poražena kod Partizana

U pretposljednjoj utakmici 10. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite poraženi su na gostovanju u Beogradu kod Partizana 58-55...

U iznimno slaboj šuterskoj utakmici košarkaši Partizana bili su za nijansu manje lošiji, te su u konačnici slavili s 58-55. Koliko su loše raspoloženi bili igrači obiju momčadi, što se napadačkog dijela tiče, govori podatak da nijedan igrač do 38. minute utakmice nije bio dvocifren po broju koševa! Tada je Lukša Andrić ubacio svoj 11. koš za smanjenje Partizanova vodstva na 48-53.

Recimo i da ni u jednoj četvrtini nijedna od dviju momčadi nije postigla više od 20 poena, sve do posljednje dionice kada je Partizan ubacio 21. To je još jedan podatak koliko su obrane bile tvrde, a igrači šuterski slabi. Prva četvrtina završila je rezultatom 11-14, druga 13-14, treća 13-10, a posljednja 21-17.

Imala je Cedevita vodstvo sve do posljednje dionice, no tada Partizan ulazi u svoj poznati finiš i slobodnim bacanjima na kraju rješava pitanje pobjednika.

Najefikasniji je u domaćim redovima bio Amerikanac Gordon s 10 poena, šest skokova i tri asistencije. Kod Cedevite je spomenuti Andrić stavio 13 poena uz sedam skokova. Nitko drugi nije bio dvocifren po broju poena kod Cedevite i to je glavni razlog ovog poraza. (TS)