Poraz u Sloveniji

ABA liga: Zadar pobijedio, Cedevita izgubila

U 1. kolu regionalne košarkaške ABA lige u subotu je Zadar na svom parketu pobijedio Igokeu sa 68-61 (29-29), dok je zagrebačka Cedevita u gostima poražena od Krke iz Novog Mesta sa 72-80 (47-38).

Utakmica Zadra i Igokee bila je u "egalu" sve do sredine treće četvrtine, kada su Zadrani napravili seriju 18-7, te su u zadnju dionicu ušli sa 12 koševa prednosti (53-41). Do kraja susreta Zadrani su uspješno kontrolirali rezultat i zasluženo slavili.

U ekipi Zadra najbolji su bili James Florence sa 22 koša i 5 asistencija, te Josip Sobin sa 16 poena i 10 skokova, dok je Igokeu predvodio Nikola Dragović sa 12 koševa.

Cedevita je dobro odigrala u prvom poluvremenu, kojeg je završila sa 9 koševa prednosti. No, na startu drugog poluvremena igrači Cedevite upali su u "crnu rupu", za četiri minute Krka je napravila seriju 10-0, i treća četvrtina završila je vodstvom domaćina 60-55.

Ipak, u posljednjoj dionici Cedevita se uspijeva vratiti u 36. minuti rezultat je bio poravnan (64-64). No, do potpunog preokreta ipak nije došlo. Krka je do kraja susreta održavala prednost, koja se kretala od 2 do 8 poena.

Kod Krke najbolji je bio američki branič Malcolm Armstead sa 31 košem, 6 skokova i 4 asistencije. U redovima Cedevite istaknuli su se Miro Bilan sa 13 poena i 8 skokova, Fran Pilepić dodao je 12, a Roko Ukić 11 koševa.

Dan ranije košarkaši Cibone su na domaćem parketu izgubili od ljubljanske Union Olimpije sa 80-85.