Double-double Žižića

Cibona bolja od Zadra na startu Lige za prvaka

Pod Tornjem je odigran veliki derbi i zaključeno prvo kolo.

U derbiju 1. kola Lige za prvaka PH za košarkaše Cibona je u KC Dražen Petrović svladala Zadar sa 76:65 (23-12, 16-18, 18-24, 19-11).

Cibona je kontrolirala utakmicu od samoga početka, serijom 15:2 krajem prve i početkom druge četvrtine odvojila se na velikih 16 razlike (30:14).

Zadrani su se postupno vraćali u utakmicu, pa su sredinom treće četvrtine stigli na samo poen razlike (45:44), no do preokreta nisu stigli. Domaća momčad postigla je prvih osam pogodaka u posljednjih 10 minuta kojima se odvojila na 65:54, a tih 11 razlike bio je i konačnih rezultat.

Ante Žižić sa 16 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Cibone, dok je Boris Barać sa 15 ubačaja i 11 skokova predvodio Zadar.

U nedjelju je prvak Cedevita uvjerljivo svladala Kvarner 2010 s visokih 107:60, dok su još u subotu domaće pobjede ostvarili Zagreb, koji je sa 75:72 nadigrao Split, te Gorica sa 99:91 uspjehom protiv Šibenika.