Pobjedom 2:0 na domaćem terenu u Madridu, Atletico je potvrdio da je jači od Panathinaikosa i igrat će u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Atletico Madrid izgleda moćno na početku nove sezone. To i nije iznenađenje, jer momčad koja u svojim redovima ima Aguera, Forlana, Simaoa i Maxi Rodrigueza ima potencijala daleko dogurati u Ligi prvaka, možda čak i zagorčati život Realu i Barceloni u Primeri. Ambicije drugog po snazi kluba iz Madrida su velike: čelnici Atletica nisu prodali svoje najveće zvijezde grabežljivim europskim klupskim divovima i ove sezone traže se trofeji na Vicente Calderonu.

Protiv Panathinaikosa u play-offu Lige prvaka nije bilo velikih problema za španjolski klub. Grčki doprvak ima solidnu momčad i sigurno će igrati važnu ulogu u grčkom prvenstvu, a možda i u Europskoj ligi, no za trijumf nad Atleticom potrebno je puno više. Već u prvoj utakmici u Ateni Aguero i društvo stigli su do pobjede 3:2 te tako pokazali da im Grci nisu prava konkurencija.

Uzvrat u Madridu pokazao se tek kao formalnost. Ako je i bilo dvojbi, one su riješene već u 4. minuti, kada je nakon jednog ubacivanja Forlana u sredinu gostujući branič Vitra loptu poslao u vlastitu mrežu. Do kraja dvoboja španjolski klub igrao je s pola snage, tek toliko da održi veliku prednost i spriječi Panathinaikos da se vrati u utakmicu. Djibril Cisse stigao je dobiti i crveni karton u 71. minuti, nakon čega grčkom klubu više nije bilo spasa, a u 83. minuti sjajni Aguero soloprodorom je potvrdio trijumf crveno-bijelih.

U redovima Panathinakosa nastupio je i hrvatski golman Mario Galinović, koji se nije proslavio kod drugog gola, dok Ante Rukavina nije bio niti na klupi.

S konačnih 5:2 Atletico na kraju odlazi u glavni ždrijeb Lige prvaka, a tamo mu je definitivno i mjesto.

Rezultate ostalih utakmice play-offa Lige prvaka pogledajte OVDJE.