Karlović s 33 asa 'torpedirao' Francuza

Ivo Karlović pobijedio je Francuza Juliena Benneteaua 7-6(7), 6-7 (4), 6-2 u dvoboju drugog kola ATP turnira u londonskom Queen's Clubu.

Nije bilo breakova do trećeg gema trećeg seta, kada je hrvatski tenisač, 29. na ATP ljestvici, iskoristio break-priliku na servisu Francuza (80. na svijetu) za 2-1 vodstvo. Spojio je potom još jedan break te osvojio pet gemova zaredom u odlučujućoj dionici meča, preokrenuvši 0-1 u 5-1 vodstvo.

Do trećeg gema trećeg seta Karlović je samo jednom, u prvome setu, došao do jedne break-lopte. Benneteau nije nijednom.

Ukupno je Karlović zabio 33 asa za dva sata i dvije minute igre, tijekom čega je servirao 16 gemova. Osvojio je 59 od 65 poena na prvome servisu.

U tie-breaku prvog seta odlučujući je poen odigrao na prvome od dva servisa Francuza pri svom 8-7 vodstvu. U drugom ga je tie-breaku gubitka seta koštao izgubljeni poen u osmom poenu, kojim je Benneteau poveo 5-3.

Bila je to treća Karlovićeva pobjeda u četvrtom meču protiv Francuza. U četvrtfinalu visoki će Zagrepčanin igrati protiv još jednog Francuza, Nicolasa Mahuta (146. na svijetu), koji je u drugom kolu iz turnira izbacio Marina Čilića pobijedivši ga u dvama tie-breakovima.