Prošetao se obranom kao Pele...

Brazilski nogometaši startali su pobjedom na Kupu konfederacija protiv neugodnog prvaka Afrike, Egipta. U uzbudljivo završnici Kaka je donio pobjedu Karaokama iz kaznenog udarca u 90. minuti, za konačnih 4:3.

Iako je bilo gusto, Dungini izabranici započeli su na pravi način svoj pohod ka osvajanju Kupa konfederacija. Poveli su Brazilci rano fenomenalnim golom Kake u 5. minuti, da bi Zidan brzo izjednačio, no nakon toga Luis Fabiano i Juan doveli su Karaoke u uvjerljivo 3:1 vodstvo i svi su mislili da je pitanje pobjednika riješeno. Osim Egipćana.

U samo jednoj minuti prvak Afrike je izjednačio. Prvo je Shawky smanjio u 54. minuti, da bi već u sljedećoj Mohamed Zidan poravnao na 3:3.

Ipak, kazneni udarac nakon igranja rukom u 90. minuti Mohamadyja donio je trijumf Brazilu, jer ga je Kaka pretvorio samouvjereno u pobjednički pogodak za 4:3.

Tako je Brazil poveo u skupini B, a večerašnji ogled Talijana i Amerikanaca pokazat će nam u kakvoj je formi Lippijeva momčad stigla u Južnu Afriku