Hrvatska reprezentacija
Debitanti zabili

Hrvatska reprezentacija do 21 godine na Red Bullovim krilima stigla do prva tri boda u kvalifikacijama za Euro

Hrvatska reprezentacija do 21 godine s 2:0 je pobijedila Azerbajdžan na startu novog kvalifikacijskog ciklusa. Jedan igrač Bayerna je debitirao, drugog još čekamo.

Hrvatski nogometni reprezentativci do 21 godine u novi kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo (2023.) su startali pobjedom. Na domaćem terenu, u Velikoj Gorici, Hrvatska U-21 je svladala vršnjake iz Azerbajdžana 2-0.

Nije dugo trebalo da mladi hrvatski nogometaši zavladaju travnjakom. U 3. minuti Šimić je imao prvi pokušaj, dok je u 7. minuti Antonio Marin iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata. No, uspješniji je po tom pitanju bio Luka Sučić, igrač Red Bull Salzburga, koji je u 10. minuti pogodio za 1-0. U svom reprezentativnom debiju Sučić je zabio iz slobodnog udarca, s 20-ak metara, uz pomoć živog zida.

gol expired Lijepa gesta nove bundesligaške zvijezde mladih Vatrenih: Iako je ozlijeđen, ostao pogledati suigrače protiv Azera divider

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak pa je u 24. minuti za 2-0 pogodio Roko Šimić koji je proslijedio u mrežu loptu upućenu od Biuka.

Krenuli silovito pa pametno stali na loptu

Nakon drugog pogotka uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Hrvatska U-21 držala loptu, ali je manje prijetila, dok je Azerbajdžan uglavnom bio nemoćan napraviti bilo što konkretno.

U drugom poluvremenu se nastavilo u ustaljenom ritmu. Hrvatska U-21 je imala posjed, ali su napadačke ambicije ipak splasnule. Najbliže pogotku bili su Marin u 57., Kačavenda u 72. i Bayernov mladi igrač Vidović u 76. i 84. minuti, no sve do kraja je ostalo 2-0.

Hrvatska je igrala u sastavu: Pandur, B. Šutalo, J. Šutalo, Krizmanić, Čolina, Franjić (od 80. Liber), Sučić (od 68. Pršir), Marin (od 80. Bušnja), Kačavenda, Biuk (od 68. Vidović), Šimić (od 68. Ljubičić).

Iduća utakmica koju će odraditi mladi hrvatski nogometaši je gostovanje kod Finske u Oulu (7. rujna u 17 sati).

Na Europsko prvenstvo U-21 direktno će se plasirati devet pobjednika skupina kao i najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih momčadi igraju dodatne kvalifikacije za odlazak na Euro.