Hrvatska reprezentacija
spustili ih na zemlju

Wales minimalnom pobjedom protiv Slovačke upisao prva tri boda u hrvatskoj skupini

Wales je upisao premijernu pobjedu u skupini E kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Slavlje nogometaša Walesa nakon gola Slovačkoj (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvom susretu 2. kola skupine E kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine Wales je pred svojim navijačima slavio protiv Slovačke rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Daniel James u 5. minuti utakmice.

Obrana Slovačke izgubila je loptu na rubu svog kaznenog prostora, James je napravio korak, dva i neobranjivo opalio s ruba kaznenog prostora u donji desni kut gostujućeg vratara.

Na samom kraju utakmice Slovaci su tražili igranje rukom u kaznenom prostoru Walesa, ali ne da nisu dobili jedanaesterac, već im sudac nije dozvolio ni korner, nego je umjesto toga označio kraj susreta.

Walesu je to bila prva utakmica u skupini E kvalifikacija, dok je Slovacima bila druga, nakon što su prije tri dana slavili protiv današnjeg protivnika Hrvatske - Mađarske.

Podsjetimo, s početkom od 18 sati u Budimpešti se sastaju Mađarska i Hrvatska.

U skupini I Rusija je nakon poraza kod Belgije slavila kod Kazahstana s uvjerljivih 4:0. Denis Čerišev zabio je dva pogotka u prvom poluvremenu, a onda je Dzjuba pogodio za 3:0 u nastavku, te si je Bejsebekov zabio autogol za konačnih 0:4.

U nastavku dana San Marino će ugostiti Škotsku, a Cipar Belgiju u susretu za prvo mjesto u skupini.