Hrvatska reprezentacija
Budućnost Vatrenih

Oduševio u debiju za Hrvatsku, pa ostao skroman nakon sjajne partije: ''Svojim radom sam sve zaslužio''

Sjajni lijevi bek Lillea bio je ponajbolji igrač Hrvatske u pobjedi protiv Švicarske.

Domagoj Bradarić bio je ponajbolji igrač Hrvatske u pobjedi nad Švicarskom. Lijevi bek francuskog Lillea s 20 godina je debitirao za reprezentaciju i oduševio, a sjajan nastup obilježila je i asistencija za 1:1.

''Imali smo to prokletstvo protiv Švicarske, nismo mogli pobijediti protiv njih. Ekipa je dokazala da smo se digli. Ja sam zadovoljan što smo se vratili nakon što smo gubili 1:0. Odigrao sam krilo koje nije moja pozicija. Zahvalan sam izborniku što mi je dao priliku i što sam se dokazao'', rekao je Bradarić dan nakon utakmice.

Bradarić je pokazao svestranost jer je inače bek, a sjajno se snašao na krilu.

''Trebalo mi je 10-15 minuta da se snađem na toj poziciji. Napravili smo samo dva treninga. Trebalo mi je par minuta, ali bilo je OK. Primarno ja sam bek, igram ga cijeli život, ali naravno da ću odigrati druge pozicije kad se to od mene traži.''

gol expired VAR večeras prvi put u povijesti u susjedstvu: BiH ide po čudo i Euro divider

Prilika za novi nastup bit će utakmica Hrvatska – Švedska, koju ćete moći gledati u izravnom prijenosu na gol.hr-u i Novoj TV u nedjelju.

''Ja sam sretan što sam ovdje i što sam dobio priliku. Nastavit ću raditi, a minutaža će doći. Glavni cilj je pobijediti Švedsku da ostanemo u dobrom rejtingu.''

Bradarić je ponikao u Hajduku, a dva tamošnja trenera navodi kao ključne za njegov razvoj.

''Tu utječu svi faktori, ima dosta toga. Mogu izdvojiti dva trenera - Vik Lalić i Siniša Oreščanin, koji su mu dosta pomogli. Taj iskorak koji sam napravio u Lilleu mi je isto dosta pomogao.''

Tko je najveći navijač mladog Bradarića?

"Mislim da je normalno da to bude obitelj i moja djevojka.''

Sjajan potez Bradarića protiv Švicarske

Otkrio je i da su mu stariji igrači bili prava podrška.

''Svi stariji su mi i prije utakmice pružili podršku, tako da sam se osjećao sigurno i bez straha. Svi su stajali iza mene i zahvalan sam im.''

Iako je mlad, Bradarić se dugo i prije debija spominjao u kontekstu reprezentacije. Međutim, skromnom Bradariću nigdje se nije žurilo.

''Nemam tu što očekivati, imam 20 godina, treniram, radim, svojim radom sam to zaslužio.''

Bradarić nije jedan od onih koji će poletjeti u nebo, napominje da je pred njim još puno rada i dokazivanja.

Pogodak Brekala nakon asistencije Bradarića

''Imam neke svoje stvari koje trebam popraviti i radim na njima, a i ove koje su dobre, radim i na njima da budu još bolje.''

Dio je mladog hrvatskog vala koji dosta obećava, a javnost poziva da budu strpljivi s njima.

''Sigurno da ima dosta mladih igrača, kvalitetnih i s velikim samopouzdanjem. Tu su i stariji koji su tu godinama. Polako se to poklapa, ali mi mladi ćemo imati lošijih i boljih utakmica i to treba istrpjeti.''

Hrvatska je u St. Gallenu igrala praktički u domaćinskoj atmosferi.

"Kada smo došli na stadion, svugdje su bile hrvatske zastave, kao da smo doma. Mislim da nam je to također pomoglo u ovoj pobjedi."