Hrvatska reprezentacija
Odiše zadovoljstvom

Dalić o grešci Šutala koja nas nije koštala i igri: ''Ovo mogu samo najbolje reprezentacije''

Hrvatska je pobjedom protiv Danske (2:1) došla na korak od plasmana u Final Four Lige Nacija.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić nakon pobjede nad Danskom u Zagrebu čestitao je svojim igračima na sjajnoj utakmici.

"Jako dobra prezentacija hrvatske reprezentacije, pogotovo drugo poluvrijeme. Imali smo malih problema u prvom dijelu, oni su krenuli s tri stopera, nismo to očekivali, pa smo morali reagirati.

Dobili smo dubinu nekim promjenama u poluvremenu; poslali smo Perišića više u napada, a vratili Kovačića. Danska je odlična, ima sve, igru, kvalitetu… Pobijediti Dansku dvaput u kratkom razdoblju može samo velika reprezentacija".

Lovro Majer VIDEO Majer odiše samopouzdanjem: "Eriksen je lijepo pogodio, ali vratio sam im istom mjerom" divider

Hoćete li nešto mijenjati za Austriju? Hoće li više igrati Petković i Majer, koji su podigli igru kada su ušli i skrojili pobjednički gol.

"Odlučujemo sami o sebi, to je najvažnije. Igraju nam svi rezultati osim pobjede Danske protiv Francuske. Peče nas još uvijek poraz u Osijeku od Austrije, stoga idemo po pobjedu u Beč.

Moramo ostati ponizni, ići korak po korak. Napravit ćemo neke promjene, no u ovom trenutku ne mogu govoriti što ćemo točno mijenjati. Imamo širok kadar igrača i to veseli".

gol expired VIDEO Dalić kaže da nema nedoumica za Katar, nezadovoljan stadionom: ''Ovo je bilo top izdanje!'' divider

Obrana djeluje sve bolje. Je li ova četvorka u prednosti što se tiče SP-a?

"Bilo je dobro, primili smo gol iz šuta s distance. Sada smo samouvjereniji u zadnjoj liniji, Ne preskačemo igru, idemo pasom. Istina, Josip Šutalo je pogriješio, ali neka je pogriješio, to je dio igre, tako će brže naučiti. Moraju igrati najbolji. Imamo slatke brige, koga god stavimo, igraju sigurno i kvalitetno“, zaključio je izbornik.

Ide li Hrvatska na Final Four Lige nacija?