Burno u Zaprešiću

Zagreb preokrenuo Inter, Ćiro isključen jer je prijetio Vučemiloviću

Zagreb je napravio ogroman posao u nadmetanju za ostanak u Prvoj HNL. Pobijedili su izravnog suparnika, Inter i to u Zaprešiću s 2:1. Inter je tako kod kuće prvo izgubio od Zadra, a sada i od Zagreba...

Pjesnici su u 18. minuti ostali bez pomoći Miroslava Blaževića koji je isključen nakon što je prigovorio sucu Vučemiloviću zbog dosuđenog jedanaesterca.

Strijelac za 1-0 Intera bio je Ante Budimir. Imao je Inter bezbroj prilika da poveća rezultat, ali nije uspio zatresti mrežu. U nastavku Zagreb se probudio te je došao do izjednačenja u 66. minuti preko Abdurahimija golom glavom, a pobjedu je donio Mitrović u 83. minuti za 2-1.

Zagreb je u posljednja tri kola prvog dijela prvenstva osvojio šest, a Inter samo jedan bod. Nije teško pogoditi kome će biti lakše u nastavku...

Zagreb je sada na 22 boda, isto koliko ima i Istra na osmom mjestu, dok je Inter deseti.

Osijek je nakon rujna i pobjede u Puli uzeo prvi bod na gostovanjima. Odigrali su u Osiječani sa Splitom u Parku mladeži 0:0 i napokon se kućama ne vraćaju praznih ruku. Ostaje za zabilježiti da je Osijek u posljednjih deset utakmica svladao tek Dinamo, ali ovaj bod je vrijedan, jer je izboren protiv Splita, koji na svom stadionu još od listopada, od poraza protiv Hajduka, zna samo za pobjede. (Agencija VLM)