Odigrane tri utakmice

Zagreb i Slaven remizirali, Inter pobjedom nad Rijekom 'skočio' na drugo mjesto!

U petak navečer odigrane su tri utakmice 8. kola 1. HNL.

Zagreb i Šibenik u Kranjčevićevoj su odigrali 1:1, a istim je rezultatom završen susret Slaven Belupa i Lučkog u Koprivnici. Inter je pak kod kuće u Zaprešiću pobijedio Rijeku s 1:0 te je tako 'skočio' na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Strijelac pobjedničkog pogotka za zaprešićki sastav bio je Abilaliaj s pet metara u 15. minuti.

U dvoboju Zagreba i Šibenika prvi su poveli gosti pogotkom Malčića u 10. minuti iz jednog kontranapada, a domaćini su uspjeli izjednačiti samo deset minuta kasnije kada je isti igrač skrivio penal za 'Pjesnike'. Jedanaesterac je za izjednačenje iskoristio Šovšić.

U susretu u Koprivnici, gosti su također bolje otvorili utakmicu. Lučko je povelo zahvaljujući Raku već u trećoj minuti, a Benko je mnoštvo prilika konačno 'naplatio' u 70. minuti

U subotu se u 8. kolu sastaju Dinamo i Varaždin, Cibalia i Hajduk, Istra i Zadar te Split i Lokomotiva, dok u nedjelju igraju Karlovac i Osijek.