Remi na Maksimiru

Zagreb šokirao Dinamo: Mitrović sjajnim 'lažnjakom' poništio Badelja!

Dinamo i Zagreb na Maksimiru su odigrali 1:1 u prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog Kupa...

Dinamo je poveo pogotkom Milana Badelja u 29. minuti, a izjednačio je Ante Mitrović u 76. minuti.

Momčad Zagreba u Maksimiru se od prve minute postavila iznimno hrabro. „Zagrebaši“ se nisu poput većine momčadi iz HNL-a ukopali na svojoj polovici. Od početka je Zagreb krenuo otvorenim gardom na Dinamo. U prvih dvadesetak minuta Zagreb je imao izglednije šanse, no Dinamo je iz prve ozbiljnije akcije poveo preko Milana Badelja. Sammir je povratnom loptom pronašao Badelja, a ovaj je plasiranim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio donji lijevi kut Igora Vidakovića.

Dinamo je u posljednjih petnaestak minuta prvog dijela imao nešto više od igre, ali daleko od toga da je „razbijao“ Zagreb. U drugom dijelu momčad Dražena Beseka krenula je još hrabrije i otvorenije. Takav pristup Zagrebu se isplatio u 76. minuti. Tek što je ušao u igru Ante Mitrović izašao je pred Ivana Kelavu malo iskosa s desne strane, sjajnim „lažnjakom“ oslobodio se Vide, koji je klizećim startom prohujao u prazno, ali i Kelave, koji se bacio prema prvoj stativi, pa je Mitrović "mrtav-hladan" laganim udarcem poslao loptu u nebranjenu mrežu. Doista se radi o sjajnom golu kojeg se ne bi postidio niti neki razvikani napadač iz Liga petice.

Dinamo se tek u tom trenutku probudio, „modri“ su do kraja utakmice stvorili nekoliko izglednih „polušansi“, ali nisu uspjeli doći do pobjede. Čini se da će Dinamo u uzvratu u Kranjčevićevoj imati težak posao protiv Besekove momčadi. Recimo na kraju da nije bilo većih izgreda navijača. Tek je jedna baklja doletjela u travnjak u 71. minuti. Utakmica je bila prekinuta samo jednu minutu.

Dinamo - Zagreb 1:1

Stadion: Maksimir, Zagreb
Gledatelja: 2514
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Josip Havaić (Koprivnica), Zlatko Šimčić (Koprivnica)
Strijelaci: Badelj (29.) / Mitrović (76.)
Žuti kartoni: Kovačić (57.), Badelj (75.), Leko (81.) / Pavlović (38.), Maleš (74.), Štiglec (90.)

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Pivarić - Leko, Badelj - Tomečak, Sammir (od 72. Pokrivač), Kovačić (od 68. Alispahić) - Krstanović (od 61. Beqiraj)

Zagreb: Vidaković - Pelaić, Pavlović, Štiglec, Oršulić - Maleš, Trebotić (od 71. Štrok) , Abdurahimi (od 86. Zadro), Šovšić, Jurendić (od 75. Mitrović) - Medić

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Dinamo - Zagreb 1:1. Uzvrat se igra za 14 dana.

76' GOOOL!!! Zagreb je izjednačio na 1:1. Strijelac je Mitrović. Sjajno se Mitrović lažnjakom oslobodio Vide i Kelave, a potom smireno poslao loptu u mrežu. Besek je povukao dobar potez. Mitrović je postigao pogodak tek što je ušao u igru umjesto Jurendića.

72' Izašao je Sammir, a ušao je Nikola Pokrivač.

71' Prva baklja je pala u šesnaesterac Dinama. Sudac je prekinuo utamicu tek na jednu minutu.

68' Izlazi Kovačić, a ulazi Alispahić.

67' Beqiraj je zatresao mrežu Vidakovića, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa.

62' Krstanovića je zamijenio Beqiraj.

61' Tomečak je s vrha šesnaesterca gađao bliži kut Vidakovićevih vrata, ali lopta je fijuknula tik pokraj vratnice.

52' Kovačić puca s vrha šesnaesterca, ali točno u Vidakovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo - Zagreb 1:0.

39' Mateo Kovačić propustio je realizirati prilično izglednu šansu. Kovačić je s desetak metara, malo iskosa s lijeve strane, pucao pokraj desne stative Zagrebovih vrata.

29' GOOOL!!! Dinamo je poveo 1:0, strijelac je Milan Badelj. Sammir je odigrao povratnu loptu na vrh šesnaesterca, a Badelj je točnim prizemnim kutom poslao u mrežu Vidakovića.

23' Mladen Pelaić pucao je iskosa s desne strane u bliži Kelavin kut, no vratar Dinama odbio je loptu u korner.

16' Pivarić je prošao po lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu pred vrata Zagreba, no Tomečak je zamalo zakasnio.

12' Badelj je s dvadesetak metara oprobao svoj udarac. No, pucao je točno u Vidakovića.

7' Leko je pucao s distance, ali Igor Vidaković je bio oprezan i siguro je ukrotio loptu.

2' Prvi je zaprijetio Zagreb. Aburahimi je pucao iskosa s desne strane u drugi kut, a Kelava krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

1' Utakmica je počela.

Minuta šutenja na Maksimiru za preminulog Dubravka Pavličića, bivšeg nogometaša Dinama i hrvatske reprezentacije.