Zadnje kolo polusezone

Nula Rijeke i Belupa: Hajduk jesenski viceprvak, Ćiro zimu čeka na dnu

Na današnjem rasporedu HNL-a posljednje su dvije utakmice jesenskog dijela sezone.

Nakon što je dvoboj Osijeka i Dinama (koji se trebao igrati u nedjelju) odgođen za proljeće, preostalo je za odigrati još dva ogleda. Srećom, s obzirom na vremenske prilike, oba u primorskom dijelu Hrvatske.

Zadar je na Stanovima pobijedio Split 1:0, a jedini pogodak u 37. minuti utakmice zabio je Šimurina, iz gužve poslije kornera.

Splićani su u nastavku sve karte bacili na napad, a najbliže izjednačenju bili su u 63. minuti, kada je zbog prekršaja Viduke na Marčiću sudac Krečak pokazao na bijelu točku. Ante Rebić uzeo je loptu i poslao ju visoko iznad gola.

U posljednjoj hrvatskoj prvoligaškoj utakmici u 2012. na Kantridi su Rijeka i Slaven Belupo odigrali bez golova.

Najbolju prigodu za gol kojim bi polusezonu okončali na drugom mjestu za Riječane je propustio u 82. minuti kapetan Damir Kreilach. Minutu ranije Cesarec je izborio jedanaesterac, a Kreilach uzeo loptu i pucao, ali njegov šut bravurozno je obranio vratar Slavena Pelin, uhvativši šut mladog Vukovarca.