Kriza Farmaceuta se nastavlja

Zadar preokretom do tri boda protiv Slaven Belupa

Zadar je u 26. kolu Prve HNL na Stanovima pobijedio Slaven Belupo s 2:1...

Zadrani su utakmicu dočekali u nešto boljem raspoloženju, u momčadi nema izostanaka, a momčad je ohrabrena velikom pobjedom prošlog vikenda na gostovanju protiv Lokomotive. S druge strane, momčad iz Koprivnice je u velikoj krizi, novi trener Elvis Scorija nimalo nije uspio prodrmati momčad.

U prvih dvadesetak minuta igralo se bez većih uzbuđenja. Uglavnom na sredini terena Zadar je imao nešto više loptu u nogama, ali to nisu uspjeli kapitalizirati na pravi način. Nakon pola sata vrlo izjednačene utakmice igra je malo živnula, vidjeli smo nekoliko poluprilika. Prvu pravu šansu imali su gosti. Ubacio je iz kornera Gregurina, glavom po sredini gola puca Edson, ali Matković sjajno brani. Bila je to jedina prava prilika u vrlo skromnom prvom dijelu u kojem su nakon boljeg početka Zadra gosti ipak bili nešto bolji.

Gosti su bolje krenuli u nastavak i u 53. minuti poveli. Iz slobodnog udarca ubacio je Melnjak, a domaća obrana zaboravila je na samog Glavinu, koji pogađa glavom za 1:0 Gosti su nastavili s boljom igrom. Ubrzo nakon gola Dominik Glavina propustio je još tri velike prilike. No, Matković spava Zadar od potopa u samo nekoliko minuta.

Veliku priliku imao je Tadić, no blokirala je to gostujuća obrana. Ipak u 75. minuti iskosa iz slobodnog udarca pogađa Ivor Waitzer za 1:1. I kada se činilo da će doći do podjele bodova Waitzer dvije minute prije kraja postiže sjajan pogodak za 2:1 Zadra i gura Slaven u velike probleme.

Zadar je na sedmom mjestu sa 29 bodova te je pobjegao Belupu 11 bodova i nanio im sedmi poraz za redom računajući i Kup. (Agencija VLM)