Perica tragičar

Kiš zaokružio rapsodiju Hajduka protiv Zadrana, Bijeli na drugom mjestu!

Golovima Vukovića, Bencuna i Kiša Hajduk je s 3:0 svladao Zadrane i izbio na drugo mjesto HNL-a.

Pobjedom protiv Zadra (3:0) u 14. kolu HNL-a Hajduk je izbio na drugo mjesto, s istim brojem bodova kao Rijeka i Slaven Belupo, ali s puno boljom gol-razlikom.

Dvoboj velikih slavljenika iz osmine finala Kupa bio je jednosmjerna ulica od prve minute - Hajduk je agresivno stisnuo goste na njihovu polovicu davši do znanja što želi u ovoj utakmici, ali činjenica je i da Zadrani nisu bili tako daleko od pozitivnog rezultata kao što to sugerira konačni ishod.

Trener gostiju Ferdo Milin i na Poljudu je postavio čvrsti obrambeni bedem kojeg Bijeli nikako nisu uspijevali probiti u prvom poluvremenu. Njihovi napadi najčešće su završavali kod solidnog Antonija Ježine ili u dvostrukom bloku s kojim je Milin htio što duže čuvati rezultat i tražiti eventualno iznenađenje u kontrama.

U jednoj takvoj Zadrani su imali najbolju šansu prvog dijela, Stipe Perica sam je išao prema Goranu Blaževiću, odlučio se na šut pri ulasku u šesnaesterac, ali Hajdukov čuvar mreže lakoćom je uhvatio loptu. Bilo je to u 38. minuti, četiri prije nego što je istarski arbitar Marin Vidulin propustio sankcionirati start nad Antonijem Milićem pri ulasku u šesnaesterac (prekršaj je bio čist, pitanje je samo da li izvan ili unutar kaznenog prostora gostiju).

Stipe Perica s dva je gola zagorčao život Dinamu, a mogao je i Hajduku na Poljudu. Poslije slabog šuta u 38. minuti, u 51. je neometano tukao s 10 metara iskosa, ali uklizao je kapetan Bijelih Mario Maloča od kojeg se lopta Zadrova napadača odbila u gredu. I to je bilo to od Zadrana - Hajduk je počeo dizati tempo i onda to skupo naplaćivati.

U 63. minuti Andrijaševićevu povratnu loptu Ivan Vuković s 15 metara šalje u donji lijevi kut nemoćnog Ježine za vodstvo Bijelih. Nekoliko minuta prije pogotka splitska publika tražila je od Krstičevića da uvede Tomislava Kiša koji je ovog tjedna juniorskoj reprezentaciji Azerbejdžana zabio pet golova te upisao asistenciju i izborio penal.

Krstičević im je udovoljio tako što je izvadio strijelca Vukovića u 66. minuti i dao priliku mladom Zagrepčaninu kojeg Splićani naprosto obožavaju. Samo dvije minute kasnije Kiš je odlično proigrao Maglicu koji promašuje nakon što se sjajno oslobodio svog čuvara.

U 74. minuti Bencun je krasnim zgoditkom dotukao Zadrane - snažno i precizno sa 17 metara u donji desni kut Ježine, a samo pet minuta kasnije uslijedio je totalni delirij. Anton Maglica je iz neposredne blizine na jedan ubačaj pogodio stativu, a lopta se odbila ravno na noge Kišu koji nije reagirao najbolje, ali uz dosta sreće lopta je završila u mreži i Poljudom se zaorilo "Kiš, Kiš, Kiš!".

Do kraja je Hajduk imao još nekoliko prigoda da razbije Zadrane, ali nije bilo koncentracije u završnici...

U nedjeljnom dvoboju Osijek i Lokomotiva će zaključiti 14. kolo.