Ostaju u utrci za ostanak

Dragovoljci pregazili Zadar: Druga pobjeda u sezoni!

U prvoj utakmici 24. kola Prve HNL Hrvatski dragovoljac je kao gost svladao Zadar s visokih 4-0 (2-0).

Hrvatski dragovoljac s 4:0 je slavio na gostovanju kod Zadra u prvoj utakmici 24. kola MaxTV Prve lige. Crne je na Stanovima u vodstvo doveo Ljubičić već u četvrtoj minuti, a na 2:0 je povisio Doležal. U 80. minuti Šimurina je pogodio krivu mrežu, a konačni rezultat postavio je Jazvić dvije minute kasnije.

Dragovoljcu je ovo tek druga pobjeda ove sezone. Ima dva boda i utakmicu više od pretposljednje plasiranog Osijeka.

„Nama je trebala jedna pobjeda da steknemo samopouzdanje i s njime sada možemo parirati i drugim klubovima. Mislim da se isplatio naš rad tijekom cijele sezone i otvorilo nam se u utakmici sa Zadrom. Znao sam da to mora doći na naplatu“, rekao je trener Dragovoljca Davor Mladina, dok je strateg Zadrana Ferdo Milin dodao:

„Deset bodova smo ispred Dragovoljca, ali moramo shvatiti da se prvenstvo igra do zadnjeg kola.“

Usprkos ovoj pobjedi Hrvatski dragovoljac i dalje je posljednji na ljestvici, sada sa 13 bodova, dva manje od devetog Osijeka, dok je Zadar sedmi sa 23 boda. Vodi Dinamo sa 53 boda, drugi Hajduk ima 47, a treća Rijeka 42. (Hina/Agencija VLM)

REZULTATI 24. KOLA:

Petak:
Zadar - Hrvatski dragovoljac 0-4 (Ljubičić4, Doležal 34, Šimurina 80-ag, Jazvić 82)