Bišćanu izvješen transparent

Beqiraj presudio Belupu, Cvitin rekord zasad ostao netaknut!

Nakon drugoplasirane momčadi HNL-a, Hajduka, u Maksimiru je pala i trećeplasirana. Slaven Belupo poražen je te nije uspio održati korak sa Splićanima.

Dinamov trener Ante Čačić ovaj put nije puno rotirao, tek su, za razliku od susreta s Hajdukom, na terenu bili Ibanez i Alispahić, a odmarali Kovačić i Pivarić. Zacijelo mu se srce stisnulo kad je nakon samo par minuta pomoć tražio Domagoj Vida. Jer, Čačić više nema stopera, Bišćana je otpisao, a Šimunić se liječi u Berlinu. A nije mogao zanemariti činjenicu da ngeove stopere napada Davor Vugrinec koji čeka još dva pogotka da dostigne najboljeg strijelca HNL-a u povijesti, Igora Cvitanovića.

Otpisanom Bišćanu na istočnoj je tribini izvješen mali transparent 'Igore YNWA' (You'll never walk alone). A i Pokrivač je imao sad već standardni transparent podrške.

Dinamo se obično dugo muči sa suparničkim obranama, no sad je već nakon šest minuta došao u vodstvo. Slobodni je udarac izveo Sammir, lopta se odbijala pred vratima Pelina, a onda je Beqiraj uspio doći do nje i s pet je metara pospremio u mrežu.

Zaprijetio je ubrzo Beqiraj još jednom, ali je vratar Pelin uspio obraniti. I nakon toga je Dinamo vodio igru, no nije baš bio nešto posebno opasan (kao i često puta dosad). No, nakon pola sata Slaven Belupo se ohrabrio, izašao malo više i hrabrije, daleko hrabrije od Hajduka prije četiri dana, i trener Ferenčina tjerao je svoje igrače u napad.

Pa su i dvaput zaprijetili, prvo je Vugrinec iz slobodnog udarca pokušao prevariti Kelavu pucajući u njegov kut, ali je to Kelava lako uhvatio. Vratar plavih i poslije toga morao je još jednom intervenirati. A onda su plavi odigrali jednu od ljepših akcija ovog proljeća, Rukavina za Vrsaljka, ovaj za Beqiraja i plavi su poveli s 2:0 te mirno otišli na odmor.

Dinamo je nastavak otvorio lijepim ubačajem Vrsaljka i udarcem Alishaphića. Pokušali su Koprivničani ofenzivnije u nastavku, ali rijetko su dolazili blizu Kelave, tek je još jednom svoj udarac okušao Vugrinec, oštro je tukao, no preko grede, dok je na drugoj stani Ibanez bio precizniji, ali je Pelin uspio obraniti. (Agencija VLM)