Borbeni i rastrčani

Velika pobjeda uoči Intera: Hajduk golom Andrijaševića srušio Split!

U derbiju 2. kola Prve HNL Hajduk je pobijedio Split sa 1:0...

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Franko Andrijašević u 15. minuti. Jozinović je centrirao iz kornera, a Andrijašević je glavom zatresao mrežu gostiju.

Split je u utakmicu ušao kao favorit, no mlada i fanatično borbena momčad Hajduk nadigrala je „crvene“ i sasvim zasluženo na kraju slavila.

Četiri minute nakon pogotka Jozinović i Andrijašević kreirali su novu veliku šansu za "bijeli". Jozinović je centrirao, a Andrijašević nije bio precizan nakon udarca glavom s pet-šest metara od vrata Splita.

Početkom drugog dijela Hajduk je stvorio ponajbolju šansu na utakmici. Nakon jedne dubinske lopte, Filip Ozobić je pobjegao Splitovoj obrani, mogao je pucati, ali je odigrao povratnu loptu prema Tinu Svenu Sušiću, a ovaj sa sedam-osam metara puca zamalo pokraj desne stative.

U ostatku utakmice Hajduk se taktički povukao i prijetio iz kontri i polukontri. Ante Vukušić dvaput je pobjegao Splitovoj obrani, ali oba puta je označeno zaleđe. Zbog tih odluka „bijeli“ su žustro negodovali, posebice trener Mišo Krstičević.

„Bijelima“ je ova pobjeda veliki podstrek uoči dvoboja s milanskim Interom u 3. pretkolu Europske lige.

Tijek utakmice: Hajduk - Split 1:0

90' Kraj utakmice.

84' Izašao je strijelac jedinog pogotka na utakmici Franko Andrijašević, a umjesto njega ušao je Vuković.

75' Trener Hajduka Krstičević burno je reagirao na označeno zaleđe Vukušića. Bila bi to stopostotna šansa za Hajduk, ali čini se da je sudac bio u pravu.

61' Belle je izašao ispraćen zvižducima Torcide, a ušao je Jelić.

55' Vitaić s distance puca točno u Blaževića.

52' Sušić je propustio realizirati ponajbolju šansu na utakmici. Ozobić je prošao iza leđa obrane "crvenih", odigrao povratnu prema Sušiću, a ovaj sa sedam-osam metara puca pokraj gola.

51' Pukla je arkada Vukušiću. Morao je izaći s terena kako bi mu zaustavili krvarenje.

48' Mirko Oremuš neće moći nastaviti utakmicu. Ušao je Tino Sven Ušić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

40' Erceg je "požuti" nakon prekršaja na Ozobiću.

29' Ozobić je dobio žuti karton zbog starta na Radotiću.

19' Hajduk je mogao povesti 2:0. Ponovno su odlično surađivali Jozinović i Andrijaševi. Jozinović je ubacio, a Andrijašević s pet-šest metara pucao glavom preko gola.

15' GOOOL!!! Hajduk je poveo golom Andrijaševića. Nakon centaršuta Jozinovića iz kornera, u petercu "crvenih" najviši je bio Andrijašević koji glavom šalje loptu u mrežu gostiju.

6' Igra se prilično borbeno i živo, ali za sada nema šansi.

1' Utakmica je počela. Na Poljudu se okupilo oko 12.000 gledatelja.

Hajduk je u 1. kolu remizirao u Puli s Istrom, dok je Split na Parku mladeži svladao Rijeku.

U prve dvije subotnje utakmice 2. kola Osijek je pobijedio Zagreb 1:0, dok je Slaven Belupo svladao Istru 3:1.

Sastavi:

Hajduk: Blažević, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Radošević, Andrijašević, Oremuš, Caktaš, Ozobić, Vukušić.

Split: Zagorac, Radotić, Vidić, Galović, Hrgović, Vitaić, Pehar, Erceg, Vojnović, Rebić, Belle.