Dinamo 1 vs Dinamo 2

Jurčićev povratak pred 300-ak ljudi: Čopovim golom Modri dobili Lokose

U drugoj utakmici 18. kola HNL-a na Maksimiru igraju Dinamo i Lokomotiva. Tekstualni prijenos pratite na portalu GOL.hr.

U drugoj utakmici 18. kola HNL-a na Maksimiru je Dinamo pobijedio Lokomotivu 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Duje Čop u 20. minuti.

Povratničku utakmicu Krune Jurčića (treći trenerski mandat) na kišni Maksimir došlo je vidjeti tek oko 300 gledatelja.

Dinamo je protiv svoje filijale tražio iskupljenje za poraz od gradskog rivala Zagreba u prošlom kolu, koji je stajao posla Antu Čačića. Lokomotiva je, pak, nakon izborenog polufinala Kupa uz dosta sreće kontra dubrovačkog GOŠK-a, istrčala "u goste" starijem bratu.

Po očajnom vremenu i teškom terenu Dinamo je počeo diktirati tempo od prve minute, a Sammir, Kovačić i društvo imali su prostora koliko su htjeli pored Lokomotivinih veznjaka.

Ipak, na semaforu je stajalo 0:0 sve do 20. minute. Prethodno je Dinamo zaredao s nekoliko dalekometnih pokušaja (Sammir, Čop), da bi onda Ademi oteo jednu loptu i dao za Beqiraja koji produžuje prema natrčalom Čopu, a ovaj s 18 metara u padu pogađa rašlje Picaka za 1:0.

Do kraja prvog dijela dvije dobre prigode imali su Kramarić i Zakarić, ali prvi je pucao izvan okvira, a drugome je obranio Kelava i spriječio poravnanje.

U nastavku, bezidejni Dinamo pokušavao je ući u šansu za povećanje vodstva, a prigodu utakmice promašila je Lokomotiva u 72. minuti. Neshvatljivo loše je reagirao Kramarić nakon što se našao oči u oči s Kelavom - potkopao je loptu, ali je ona umjesto u mrežu otišla na lijevu stranu gdje natrčava Zakarić i iz prve puca, ali pogađa vratnicu! Tada je postalo jasno će bodovi i ovaj put ostati kod Dinama - Lokomotiva još nikad nije uzela bod Modrima u HNL-u.