Rijeka 'popila' petardu od Osijeka usred Kantride!

Pravi nokaut dožvivjela je Rijeka na Kantridi. Osječani su Rijeci utrpali čak pet golova!

Kakva katastrofa Rijeke na Kantridi, kakva noć Osječana u Rijeci. Iako je Rijeka bila favorit u ovom dvoboju konačni rezultat pokazao je skroz suprotno. Osijek je poveo već u 7. minuti pogotkom Miličevića, da bi Štrok u 23. minuti vratio stvari na početak. Ipak, Smoje glavom ponovno vraća prednost Osječanima u 27. minuti. Do poluvremena zabio je još i Nikšić za 3:1.

Ni u nastavku ništa novo, u 62. minuti Šorša je povisio na 4:1, a katastrofalnu noć Rijeke zaokružio je Škorić golom s 20 metara u završnici utakmice. Rijeka je s ovim porazom ostala na 20 bodova dok je Osijek s tri nova boda se malo odmaknuo od zone ispadanja.

Split je propustio priliku da pobjegne Rijeci na ljestvici, odigrao je tek 1:1 protiv Intera te stigao do 23. boda. Važnu pobjedu upisala je Lokomotiva na gostovanju kod Karlovca. Domaćin je od 12. minute igrao bez isključenog Čejvanovića što su gosti iskoristili. Iskusni Sopić i Bule bili su strijelci za Lokose, a poraz domaćinu ublažio je Karlo Primorac.

U posljednjoj utakmici večeri Zagreb je stigao do velike pobjede na gostovanju kod Slaven Belupa. 'Pjesnici' su slavili 2:1 pogocima Pavlovića i Dedića, dok je počasni pogodak za domaćina u zadnjoj minuti postigao Milardović.

Prvu utakmicu današnjeg programa HNL-a odigrali su Varaždin i Istra. Varaždinci su slavili 2:1 pogocima Dudića i i autogolom Pauletića, dok je počasni gol za goste zabio Linić. Ovom pobjedom Varaždin je zasjeo na četvrto mjesto ljestvice, Istra je ostala prikovana na dno s Hrvatskim dragovoljcem sa samo tri boda.

12. kolo Prve HNL:

Igrano u petak:

Hrvatski dragovoljac - Zadar 1:4 (Leko 50' / Santini 33', Banović 42', Mršić 77', Čurjurić 89')

Odigrano danas:

Varaždin - Istra 1961 2:1 (Dudić 21, Pauletić 54-ag/Linić 56)

Karlovac - Lokomotiva  1:2 (Primorac 90/Sopić 59, Bule 85)

Rijeka - Osijek  1:5 (Štrok 23/Miličević 7, Smoje 27, Nikšić 39, Šorša 62, Škorić 90)

Split - Inter  1:1 (Vidić 29/Matko 74)

Slaven Belupo - Zagreb 1:2 (Pavlović 17, Dedić 79/Milardović 90)