Hajdukovo slavlje na Maksimiru gledao i Rukavina, Špehar donio bod Osijeku

Kretanje rezultata i strijelaca 15. kola Prve HNL možete pratiti na našem portalu…

U susretu 15. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Lokomotivu sa 1-0 pogotkom Mirka Oremuša u 23. minuti. Utakmica se igrala na stadionu Maksimir pred 2.000 gledatelja, a sudio je Šimčić iz Koprivnice.

Lokomotiva je na stadionu 'starijeg brata' imala veliku šansu za izjednačenje u 89. minuti kada je prvo Sesar pogodio vratnicu, a onda Poljak iz velike blizine promašio gol.

Hajdukov trener Goran Vučević nije bio sretan zbog igre njegove momčadi. Za Sharbinija je rekao da je bio ispod svake razine, a za blijedu predstavu razloge je našao u premalom broju raspoloživih igrača. O mogućem nastavku treniranja prve momčadi nakon obećane tri utakmice rekao je sljedeće:

'Ostat ću u službi kluba ako nisu našli nikoga da vodi prvu momčad. Iako to nije moja želja', jasan je bio Vučević.

U 14 sati igrali su i Istra 1961 i Cibalia. U Puli su slavili domaćini također s 1:0, a strijelac je bio Linić.

Većina utakmica započela je u 16 sati u kojima smo vidjeli još jednu minimalnu pobjedu gostiju. H. dragovoljac je iznenadio Zagreb u Kranjčevićevoj. Slavcen Belupo vodio je u Osijeku kojem je bod ipak spasio mladi Dino Špehar.

U domaćim pobjedama Intera i Zadra, Vraždin i Rijeka niosu uspjeli doći ni do pogotka.