Hajduk se mučio s Varaždinom, Lokomotiva - Dinamo odgođeno!

Pobjedom nad Varaždinom Hajduk je zadržao prvo mjesto na ljestvici.

Hajduk je s 2:0 na Poljudu svladao Varaždin. Splićani su poveli u 44. minuti preko Ante Vukušića a konačnih 2:0 postavio je Duje Čop pred sam kraj utakmice. No, Varaždinci su imali 4 prava zicera na utakmici, no sve su uspjeli promašiti ili bi im sjajni Subašić obranio. Ovom pobjedom Hajduk je ponovno izbio na prvo mjesto, sada Bijeli imaju 21 bod. Izdvojimo da je zbog velike kiše, odnosno poplavljenog terena odgođena utakmica između Dinama i Lokomotive, a dva sata kasnije i utakmica Zagreb - Rijeka. Obje utakmice trebale bi se odigrati sutra.

Pobjede su upisali i Slaven Belupo protiv Hrvatskog Dragovoljca (3:0), te Cibalia protiv Karlovca (1:0). Slaven su do pobjede vodili Tepurić, Vojnović i Bagarić, dok je Kresinger donio važnu pobjedu Cibaliji.

Ranije su završene su tri utakmice 9. kola 1. HNL. Split je nastavio niz sjajnih rezultata. Na gostovanju kod Istre slavio je s minimalnih 1:0, strijelac jedinog pogotka bio je Milović u 23. minuti utakmice. Ovom pobjedom Split je trenutno preuzeo prvo mjesto na ljestvici sa 19 bodova. S istim rezultatom Inter je slavio u gostima kod Šibenika, pobjedu Zaprešićanima donio je Abilaliaj pogotkom u 63. minuti. Osijek je pak s 3:2 kod kuće svladao Zadar. Vodili su Osječani 2:0 ali su Zadrani uspjeli poravnati. Ipak, osam minuta prije kraja pobjedu domaćima donio je Nikšić.