HNL: Beskrvnom Dinamu tek mršavi bod u Varaždinu, gol Rukavine

Nakon ispadanja u Ligi prvaka te poraza od Rijeke u prošlom kolu HNL-a Dinamo je ponovno uspio kiksati.

Dinamo ni u Varaždinu nije uspio popraviti dojam koji je upropastio porazom protiv Rijeke te ispadanjem od Šerifa u posljednje dvije utakmice. Modri su odlično otvorili utakmicu u Varaždinu, već u 5. minuti Ante Rukavina zabio je prvijenac u Dinamovom dresu. Ruki je gol zabio glavom nakon kornera. Varaždinci su odmah uzvratili preko Vugrineca koji je imao dvije izgledne prilike za izjednačenje.

U prvom poluvremenu vrijedi još izdvojiti pokušaj Sivonjića kada je pogodio vratnicu. U nastavku je tempo pao a to su iskoristili Varaždinci. U 60. minuti Glavina je sjajno predriblao Barbarića i Cufrea koji su se sudarili u kaznenom prostoru, te nakon toga plasirao loptu u mrežu. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Varaždinci će najviše žaliti za prilikom u 4. minuti sudačke nadoknade kada je Brlečić pucao tik pored vratnice.

Rijeka i Slaven Belupo zadržali su stopostotan učinak. Dva gola Štroka i jedan Đalovića Rijeci je bio dovoljan za trijumf protiv Dragovoljca, Slaven je pak s 2:0 svladao Zadar. U tvrdoj utakmici Karlovac je pobijedio Split s 1:0, a istim rezultatom slavila je i Cibalia protiv Intera. Ranije danas Lokomotiva je također s 1:0 svladala Istru.

Sutra se na Poljudu sastaju Hajduk i Šibenik.

Rezultati utakmica 3. kola Prve HNL:

Lokomotiva - Istra 1961 1-0 (Antolić 65)
Cibalia - Inter 1-0 (Prgomet 21)
Karlovac - Split 1-0 (Barić 7)
Rijeka - Hrvatski dragovoljac 3-0 (Štrok 27, 72, Đalović 81)
Slaven Belupo - Zadar 2-0 (Delić 65, Vojnović 70-11m)
Varaždin - Dinamo 1-1 (Glavina 67 / Rukavina 6)

Tijek utakmice:

90 +4 - OOOOOOH - Dinamo je sada mogao i izgubiti, Sačer je probio lijevu stranu, poslužio Brlečića koji puca tik kraj stative. KRAJ 1:1

88' - Dinamo sada pritišće Varaždince, ali još nije uspio zabiti, sada je Slepička dobro pucao s 20 metara, ali je Krklec obranio njegov prizemni udarac.

85' -OOOOOOOOH - Ibanez je sada sjajno ubacio a Cufre neometan glavom pucao iznad grede.

60' - GOOOOOOOL 1:1 - Kavav pogodak mladog Glavine, primio je loptu iz auta, te zavrtio Barbarića i Cufrea te neometano plasirao loptu pokraj Lončarića za 1:1

51' - OOOOOH - Sivonjić je sada sjajno proigrao Sammira u kaznenom prostoru, no Brazilac je pucao gotovo ravno u vratara Krkleca.

Kraj 1. poluvremena

45' - Sada je Barbarić promašio jednu loptu, mladi Glavina je primio sam 30-ak metara od golmana, ali ga je Barbarić sustigao i izbio loptu u korner.

35' - OOOOOOH  - Sivonjić je sada sjano pucao desnom nogom s ruba kaznenog prostora, ali odličan udarac zaustavila je vratnica.

32' - Sada su Varaždinci dobro 'pleli' oko Dinamovog gola, na kraju je lopta došla do Glavice koji je u kontaktu s Ibanezom pao i izgubio loptu. Domaći su tražili penal, no bilo bi prestrogo da se dosudio. Odmah akciju poslije Lončarić sjajno reagira i izbija jedan pokušaj iz daljine iznad grede.

17' - OOOOOOOH - Vugrinec je sada pucao, iako lopta nije išla brzo, Lončarić ju je vršcima prstiju skrenuo u korner, velika prilika Varaždina.

14' - OOOOOH - Sada je Vugrinec odlično reagirao na ubačaj, pucao glavom, ali malo iznad grede, igra se otvoreno i s puno prilika.

11' - OOOOOH - Ibanez je sjajno prošao po lijevo strani, još bolje ubacio, a Rukavina je iz teške pozicije zahvatio loptu glavom, ali je lopta otišla daleko od gola.

5' - GOOOOOOOOL - Prvo je Badelj sjajno uposlio Slepičku, koji je mlako pucao, ali je lopta otišla u korner. Iz njega Rukavina je dobro reagirao i glavom zabio za vodstvo 1:0.

3' - Prvu priliku imali su domaći igrači, veteran Vugrinec pucao je iznad grede.