Odlična partija

Hajduk stigao do prve pobjede na pripremama u Turskoj

Hajduk je u prijateljskoj utakmici u Antalyji pobijedio austrijski Sturm.

Nakon otkazivanja utakmica protiv Amkara i Wolfsburgera, Hajduk je tražio prvu pobjedu na pripremama u Turskoj. Podsjetimo, Hajduk je izgubio prijateljske susrete s Sandhausenom i Gyeongnamom, no slavio je protiv Sturma iz Graza s 2:0.

Hajduk je po izvještajima bio bolja momčad. U prvih 45 minuta Sturm nije zapucao u okvir vrata Splićana, dok su na drugoj strani strijelci bili Gasha u 22. minuti i Tomičić u 34.

Hajduk je igrao u sljedećem sastavu:

Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Bradarić, Sušić (Kušeta 74), Andrijašević, Bašić (Kouassi 63), Basha (Prskalo 46), Tomičić (Iluridze 63)

Hajduk - Sturm 2:0 (Basha 22, Tomičić 34)

Tijek susreta:

Kraj utakmice...

90' - Kouassi pogodio stativu.

88' - Kouassi izašao sam pred vratara, ali mu ovaj brani.

78' - Jozinović se sjurio iskosa s lijeve strane prema vrataru Sturma, ali je dodao mladom Prskalu čiji je udarac blokiran.

70' - Hajduk pokušava doći do trećeg gola, a Sturm prijeti iz kontri...

45' - Prvih 45 minuta završeno je bez udarca Sturma u okvir gola...

34' - GOOOOOL! 0:2 Tomičić! Lijepa lopta Andrijaševića u dubinu, izvrsna suradnja u vrhu napada hajdukovaca, Tomičiću nije bilo teško zabiti...

22' - GOOOOL! 0:1! Gasha! Ubacio je Bradarić iz kuta, Maloča prebacio Miloviću koji je spustio glavom Bashi na tri metra od vrata...

1' – Hajduk i Sturm počet će utakmicu po jakoj kiši…

Hajduk: Kalinić, Vršajević, Maloča (c), Milović, Jozinović, Bradarić, Sušić, Andrijašević, Bašić, Basha, Tomičić