Dinamov totalni preokret, Hajdukova petarda u Zaprešiću!

Završene su sve utakmice 1. HNL, a najuzbudljvije je bilo na Maksimiru.

Hajduk je protutnjao Zaprešićem i zasjeo na prvo mjesto ljestvice. Već u 25. minuti Hajduk je vodio 4:0, mada je Inter mogao povesti na samom početku kada je Babić promašio zicer. No, u samo dvije minute Hajduk je zabio dva gola, prvo je u 15. minuti Sharbini ljevicom zakucao loptu od grede u mrežu a samo minutu kasnije Tomasov je također ljevicom lijepo zabio s vrha šesnaesterca.

U 22. minuti na 3:0 povisio je Vukušić, a isti igrač tri minute kasnije povisuje na 4:0, nakon dobre reakcije na ubačaj u petercu. Hajduk je nakon toga ubacio u nižu brzinu, te se u nastavku igralo lakšim tempom. Ipak, u 66. minuti Čop je dobro reagirao nakon odbijanca i zabio za konačnih 5:0.

Najuzbudljivije je bilo na otužno pustom Maksimiru. BBB su ispunili obećanje, na sjevernoj tribini nije bilo nikoga, a ukupno je na stadion došlo 500-ak gledatelja od čega dobar broj iz Karlovca. Dinamo je poveo pogotkom Sammira iz jedanaesterca ali su Karlovčani preokrenuli rezultat preko Špišića te Tičinovića koji je stigao na posudbu iz Hajduka.

Tijek utakmice promijenio je Andrej Kramarić koji je ušao u 64. minuti, prvo je zabio u 75. za izjednačenje, da bi tri minute kasnije asistirao Sammiru za vodstvo od 3:2. Zadnji gol zabio je Rukavina nakon asistencije Sammira. Od prve minute igrao je i Morales.

Rijeka je na Kantridi odigrala 1:1 s Varaždinom, a Zagreb se minimalnom pobjedom u Šibeniku izjednačio na vrhu s Hajdukom i Rijekom (10 bodova).

Rezultati 4. kola:

Inter - Hajduk 0-5 (An. Sharbini 15, Tomasov 17, Vukušić 22, 25, Čop 66)
Osijek - Lokomotiva 0-0
Šibenik - Zagreb 0-1 (Jurendić 12)
Zadar - Cibalia 0-0
Split - Slaven Belupo 3-0 (Obilinović 36, Serdarušić 71, Golubović 90)
Dinamo - Karlovac 4-2 (Sammir 21-11m, 77, Kramarić 74, Rukavina 87 / Špišić 31, Tičinović 52)
Rijeka - Varaždin 1-1 (Rodić 45 / Glavica 35)
Igrano u petak:
Hrvatski dragovoljac - Istra 1961 1-1 (Švarić 30 / Stupić 90)

KRAJ UTAKMICE

89' - U Zaprešiću se čeka kraj, domaći pokušavaju doći do počasnog pogotka, ali Subašić kroti sve neopasne udarce.

- Završila je utakmica na Maksimiru, a još desetak minuta igrat će se u Zaprešiću.

- Dinamo je riješio pitanje pobjednika, za 4:2 strijelac Rukavina.

66' - GOOOOOL - Vukušić je pucao, lopta je pogodila nekog u obrani Intera i odbila se do Čopa koji je lagano proslijedio u mrežu.

- Dinamo je izjednačio na 2:2 u Maksimiru, strijelac je bio Kramarić u 75. minuti. Napomena: Hajduk je započeo 15 minuta kasnije utakmicu s Interom.

56' - Vukušić je sada mogao doći do hat-tricka ali mu je udarac s 10 metara obranio Santini.

46' - Hajduk je u Zaprešiću riješio pitanje pobjednika, zato je zanimljivo na Maksimiru gdje Dinamo gubi od Karlovca 2:1!

KRAJ 1. poluvremena

38' - OOOOOOH - Sjajna kombinacija Intera, Bosec je nakon duplog pasa pucao, a lopta je pogodila vratnicu i odbila se van. Unatoč visokom vodstvu obrana Hajduka ne ulijeva povjerenje.

25' - GOOOOOOL - Ovo se može nazvati 'šamaranje mrtvog magarca', ubačenu loptu u peterac Vukušić je spretno pospremio u mrežu.

22' - GOOOOOOL - Vukušić je sada primio loptu na 11 metara, napala su ga dvojica ali lopta mu se nakon flipera opet odbila u noge, i onda je zabio bez većih problema.

16' - GOOOOOOL - Tek se krenulo s centra a Tomasov je sjajno uštopao loptu na 20 metara izbacio braniča i ljevicom silovito po podu zakucao loptu u mrežu.

15' - GOOOOOOL - Sharbini je prevario Jančetića i onda silovito pucao ljevicom sa 20 metara, lopta se odbila od grede u gol.

14' - OOOOOOOOH - Babić je gurnuo loptu kroz noge Maloči izašao sam ispred Subašića i zapucao zicer pokraj vratnice. Odmah je nakon toga Ibričić opasno pucao ali je golman Intera uspio izbiti loptu u korner.

7' - Zaprešićani su opet zaprijetili, Palić je izveo korner a Barišić je nečuvan sa 7 metara loše zahvatio loptu i glavom pucao daleko pokraj gola.

4' - Hajduk očekivano ima inicijativu, ali prvu priliku imali su domaćini, Babić je oprobao iz daljine, ali nije bilo opasno po Subašića.