RNK Split oduzeo bodove Hajduku, Dinamo 'sredio' Cibaliju!

Dinamo je u 6. kolu HNL-a svladao Cibaliju 2-0, dok su RNK Split i Hajduk u gradskom derbiju remizirali...

Hajduk je izgubio korak s vodećom Rijekom. U gradskom derbiju protiv RNK Splita Poklepovićeva momčad ispustila je vodstvo i ostala bez vrijedna dva boda, a Split je bodom protiv gradskog rivala oduševio svoje brojne navijače.

Hajduk je poveo u 13. minuti pogotkom mladog Vukušića, te imao još nekoliko prilika povećati vodstvo, no nije ih iskoristio i u 67. minuti Golubović je izravnao nakon kornera za konačnih 1:1.

Halilhodžićev Dinamo nije napravio istu pogrešku. Na Maksimiru protiv neugodne Cibalije 'modri' su stigli do rutinske pobjede, zahvaljujući golovima mladih igrača: Vrsaljka i Tomečaka.

Tako se Dinamo na tablici HNL-a s 13 bodova približio Hajduku na samo bod zaostatka uoči međusobnog dvoboja u 7. kolu. Na čelu lige i dalje je sjajna Rijeka, sa 16 bodova.