Hajduk iščupao pobjedu protiv Dragovoljca, Dinamo lako

Torcida je proslavila 60 godina od osnutka, ali je morala strepiti za pobjedu.

Hajduku je malo nedostajalo da se opet osramoti. Ovaj tjedan već su izgubili od Istre u Kupu, a poraz od Dragovoljca pribio bi Splićane na stup srama. Jer, prije tjedan dana i Istra i Hrvatski Dragovoljac su imali tri boda u 12 kola HNL-a. Privremeni trener na klupi Bijelih Joško Španjić od prve minute je u 'vatru' gurnuo mlade - Andrijaševića i Režića. Hajduk je poveo u 39. minuti, nakon kornera je s 14 metara pogodio Jurica Buljat.

Gosti su mogli do izjednačanje u 49. minuti, Jusufi je ostao sam ali je s 5 metara pogodio vratnicu. Šok na Poljudu uslijedio je u 60. minuti, brzu kontru gostiju na kraju je realizirao Leopold Novak za 1:1. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 79. minuti, Tomasov je ušao u igru umjesto Andrijaševića, a samo tri minute poslije na asistenciju Vukušića zabio je za, pokazat će se, konačnih 2:1. Hajduk se ponovno mučio, i to protiv posljednjeplasirane momčadi, unatoč pobjedi kriza i dalje drma Hajduk.

Dinamo je pak odigrao solidnu utakmicu na gostovanju u Zaprešiću. Modri su poveli pogotkom Tonela glavom u 13. minuti. Na 2:0 povisio je Sammir iz slobodnog udaraca u 68. minuti, za svoj deseti prvenstveni gol. Konačnih 3:0 postavio je Ibanez na kraju utakmice, pravom 'bombom' s 20 metara rasparao je mrežu domaćina.

Veliku pobjedu upisao je Zadar protiv Splita. Za tri boda domaćih zabio je Mršić u 90. minuti iz jedanaesterca. U Gradskom vrtu Osijek i Varaždin odigrali su bez golova.

Ranije su završene tri utakmice koje su počele u 15 sati. Šibenik i Rijeka odigrali su 1:1 na Šubićevcu. Rijeka je povela pogotkom Fausta Budicina u 16. minuti, ali je u 88. minuti Željko Malčić donio bod domaćinu. Lokomotiva i Slaven odigrali su bez golova.

Istra je došla do prve prvenstvene pobjede, nakon 'rovovske bitke' slavila je 1:0 protiv Karlovca. Strijelac jedinog pogotka bio je Sušić.

U večernjem terminu Cibalija je stigla do vrijedne pobjede na gostovanju kod Zagreba, bilo je 2:0, a strijelac oba pogotka bio je Kresinger. Ovom pobjedom Cibalija je skočila na 3. mjesto ljestvice.