Pamić zna kako: Dinamo poražen u Puli, Vaha isključen!

Dinamo je izgubio od Istre 1961 sa 2:1...

Nakon što je Hajduk šokantno poražen na Poljudu od Karlovca,  novo je znenađenje priredila Istra 1961 koja je već nakon prvih 45 minuta vodila s 2:0 protiv lidera Dinama. Poveli su domaći na Aldo Drosina stadionu u 13. minuti pogotkom Dos Santosa Eliomara, a za momčad koju je očito preporodio Igor Pamić na 2:0 je povisio Henri Belle u 38. Minuti.

Treba reći i kako sudac Burilo potkraj prvog dijela nije svirao očito igranje rukom Igora Bišćana u kaznenom prostoru što bi definitivno pokopalo hrvatskog prvaka.

U nastavku je Istra imala još jednu odličnu šansu. Eliomar je pogodio gredu, no onda se Dinamo vratio nakon pogotka Beqiraja u 66. minuti koji zabio odbijanac nakon stative Rukavine.

Vahid Halilhodžić isključen je nakon ulaska u teren zbog protesta kada se utakmica prilično zaoštrila.

To je drugi poraz Dinama u prvenstvu i prvi pod vodstvom Vahid Halilhodžića čija momčad ne briljira u proljetnom dijelu prvenstva.