Dinamo jedva pobijedio s igračem više!

Dinamo je pobijedio 1:0 u Vinkovcima Cibaliju koja je od 29. minute igala s igračem manje...

U momčadi Dinama od prve minute zaigrali su Sammir i Milan Badelj. Dinamo je odlično otvorio utakmciu. Fatos Beqiraj doveo je „modre“ u vodstvo nakon samo tri minute igre. Nakon pogreške smušene obrane Cibalije, Beqiraj je primio sasvim neometan loptu na desetak metara od gola Vinkovčana i neobranjivo je zakucao u mrežu Mladena Matkovića.

Igrači Cibalije započeli su utakmicu konfuzno, kao da su bili preplašeni, no kako su minute odmicale Vinkovčani su igrali sve bolje. Tako je u 10. minuti poništen pogodak Dine Kresingera zbog dvojbenog zaleđa. Dvije minute kasnije s vrha peterca Tomić je glavom pucao preko gola nakon ubačaja iz kornera.

Glavni sudac utakmice Bruno Marić u 29.minuti utakmice isključio je iz igre Tomislava Radotića. Čini se da je Radotić laktom udario Antuna Palića. Nastala je gužva, igrači su se međusobno naguravali, a zbog prigovora su „požutjeli“ Tomić i Cufre.

Glavni sudac utakmice Bruno Marić u 29.minuti utakmice isključio je iz igre Tomislava Radotića. Čini se da je Radotić laktom udario Antuna Palića. Nastala je gužva, igrači su se međusobno naguravali, a zbog prigovora su „požutjeli“ Tomić i Cufre. U 40. minuti Vinkovčani su tražili jedanaesterac nakon što je u šesnaestercu pao Kresinger, no Marić je samo odmahnuo rukom da se igra dalje.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo zanimljivijih situacija niti pred jednim golom, pa se na odmor otišlo s vodstvom Dinama od 1:0.

U 46. minuti umjesto Palića ušao je Jakob Sylvestr. Na startu drugog dijela Kresinger je pobjegao zadnjoj liniji "modrih", no u posljednjem trenutku zaustavio ga je Tonel klizećim startom.

Dinamo ima igrača više, ali ne uspijeva stvoriti ozbiljnije prigode za pogodak. Cibalia se za sada uspješno brani u formaciji 4-4-1.

U 67. minuti kod Cibalije je umjesto Mazalovića ušao Ivan Grgić, a kod Dinama Brezovca je zamijenio Mario Šitum.Cibalia je umalo izjednačila u 76. minuti. Mladen Bartolović probio je s desne strane, ubacio u šesnaesterac gdje je loptu na prsa u trku primio Tomislav Jurić, no nije to učinio baš najbolje pa je Kelava stigao otkloniti opasnost, odnosno izbiti loptu s vrha peterca.

Jakun Slyvestr propustio je povećati vodstvo Dinama na 2:0 kada je u 85. minuti sam izašao ispred vratara Cibalije. Odlučio se za udarac, no učinio je to prilično loše. U posljednjim trenucima utakmice Beqiraj je zavrtio obranu Cibalije, no nije uspio matirati Matkovića. Dinamo je pobijedio, ali igrom nikoga nije oduševio.

CIBALIA – DINAMO 0:1