Trijumf Osječana

Utakmica puna šokova: Rijeka s dva igrača više i penalom - izgubila!

Nedjeljnim dvobojima u Osijeku i Zadru kompletirano je 22. kolo HNL-a.

Osijek je u Gradskom vrtu s 4:1 svladao Slaven Belupo. Domaćini su poveli preko Cesarca u 17. minuti da bi Slaven deset minuta kasnije izjednačio autogolom Bralića. Vodstvo Osijeku vratio je Dugandžić dvije minuta kasnije, a pobjedu potvrdili Šorša u 75. i Baršić u 90. minuti susreta.

Osijek je trenutno pretposljednja momčad lige s 15 bodova, dok je Slaven Belupo za poziciju bolji s 18 osvojenih bodova.

Zadar je na Stanovima s 1:0 bio bolji od Rijeke. Gol odluke postigao je u 65. minuti Mirko Hrgović iz jedanaesterca, a Riječanima niti jedanaesterac (udarac Benka branio vratar Matković u 84. minuti) niti velika igračka premoć (crvene kartone zaradili su Con u 69. i Hrgović u 81. minuti).