Rijeka svladala Karlovac, Varaždin zabio u dvanaestoj sekundi!

Završeno je još pet utamica 5. kola 1. HNL-a...

Rijeka je minimalnom pobjedom u Karlovcu stigla do 13 boda te se izjednačila na prvom mjestu sa Zagrebom. U tvrdoj utakmici pobjedu Rijeci donio je Švrljuga u 68. minuti. Pri kraju susreta u jednom duelu glavom su se sudarili Špišić i Antonio Rukavina. Rukavina je čak na kraju prebačen Hitnom pomoći u bolnicu na pregled.

Veliku pobjedu ostvarili su Splićani u Vinkovcima. Bilo je također 1:0 a strijelac jedinog pogotka bio je Serdarušić već u 2. minuti. Split se ovom pobjedom popeo na četvrto mjesto ljestvice i potvrdio već sada da će igrati ozbiljnu ulogu u ovom prvenstvu.

Varaždin je kod kuće svladao Hrvatski Dragovoljac 2:0, a zanimljivo Golubar je prvi gol zabio već u dvanaestoj sekundi. Tek što se krenulo s centra Vugrinec je pronašao Golubara koji zabija za vodstvo. Konačni rezultat postavljen je već u 7. minuti, za 2:0 strijelac je bio Feđa Dudić.

Ranije danas su odigrane dvije utakmice. Osijek je konačno stigao do pobjede u prvenstvu. Na gostovanju u Puli svladao je Istru s 2:1 pogotkom u posljednjim minutama utakmice. Osječani su poveli preko Pusića u 24. minuti, a stvari je na početak vratio Alimi u 63. minuti. I kad se činilo da će završiti s remijem pobjedu Osijeku donio je Krvržić pogotkom u 89. minuti.

U drugoj završenoj utakmici Lokomotiva i Šibenik odigrali su mršavih 0:0 u Zagrebu. Šibenčani tako i dalje nisu postigli pogodak u pet kola, te su s tek dva osvojena boda među zadnjima na ljestvici.