Stipica obranio penal!

Veliki preokret Hajduka u Parku mladeži: Pašalić junak utakmice!

Split i Hajduk odigrali su prvu službenu utakmicu za obje momčadi u 2014. godini, a 'bijeli' su slavili u gradskom derbiju nakon preokreta u završnici utakmice...

Hajduk je u 21. kolu Prve HNL pobijedio Split u Parku mladeži s 2-1! Glavina je pogotkom glavom doveo 'crvene' u vodstva od 1:0, a onda se ukazao novi igrač Chelseaja Mario Pašalić.

U 83. minuti, nakon što je Maglica izborio loptu Pašalić je pogodio za 1:1. A u 87. minuti, poslije prodora Bašića, opet se ukazao Pašalić i pogodio za 2:1. Kakav preokret u režiji 18-godišnjeg klinca, koji 9. veljače slavi rođendan. Sebi i Hajduku izborio je najljepši mogući rođendanski poklon.

Utakmica nije bila posebno atraktivna, na travnjaku se vodila rovovska borba. Oba trenera uoči utakmice ostala su bez prvih vratara. Lovre Kalinić u petak na treningu osjetio je bol u laktu, a Danijelu Zagorcu nastradali su ligamenti stopala.

Prvo veliko uzbuđenje zbilo se u 63. minuti. Sudac Ivan Bebek je nevini sudar Bradarića i Ercega u Hajdukovom šesnaestercu, na opće čuđenje, vidio je kao prekršaj za najstrožu kaznu. Međutim, Erceg, pun želje za samodokazivanje, uzeo je loptu, ali njegov udarac Stipica je obranio. (VLM)